یک فعال دانشجویی: مثل دوران جنگ، وحدت میان اقلیت‌ها برقرار باشد

دانشجويي,تشكل دانشجويي,اقليت‌ها ديني و مذهبي,اقوام ايران

یک عضو انجمن اسلامی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز گفت: در دوران جنگ با یک مدیریت صحیح، وحدت و همدلی بین تمام اقلیت‌های قومی و مذهبی ایجاد شد و در حال حاضر نیز نیازمند چنین فضایی هستیم.

امیر پورکمالی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: باید به اقلیت‌های قومی و مذهبی با نگاه فرصت برای وحدت کل کشور نگریست. آن‌ها هم مانند هر انسانی فکر و نوآوری دارند و با زندگی در ایران و یادگیری زبان ایرانی به حساب می‌آیند.

وی ادامه داد: نگاه حکومت ایران به اقلیت‌های مذهبی به نسبت دیگر کشورهای خاورمیانه منصفانه‌تر است؛ چراکه شاهد سرکوب شیعیان بحرینی توسط حکومت سنی آن هستیم و همین امر هم باعث سوءاستفاده دشمنانی شده است که اسلام را معادل تروریسم می‌خوانند.

این فعال دانشجویی افزود: با این وجود از مسئولان کشور انتظار می‌رود که روابطشان را با قومیت و اقلیت‌ها مستحکم‌تر کنند و مسائلی که موجب ایجاد سوءتفاهم می‌شود را رفع کنند.

وی همچنین با بیان اینکه "مولوی عبدالحمید پیام همدلی بین سنی و شیعه را اعلام کرد"، گفت: با توجه به گروگان‌گیری اخیر در سیستان و بلوچستان و با اشاره به اتفاق مشابه در سال گذشته، نتیجه خیلی خوبی بدست می‌آوریم. سال گذشته با اشتباهاتی که صورت گرفت چند تن از افراد شیعه و سنی کشته شدند اما امسال با پادرمیانی علمای سنی پیام همدلی میان این دو مذهب به گوش رسید که امید به ادامه چنین روندی داریم.

انتهای پیام

کد N227032