۰

یک فعال دانشجویی: مثل دوران جنگ، وحدت میان اقلیت‌ها برقرار باشد

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
دانشجويي,تشكل دانشجويي,اقليت‌ها ديني و مذهبي,اقوام ايران

یک عضو انجمن اسلامی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز گفت: در دوران جنگ با یک مدیریت صحیح، وحدت و همدلی بین تمام اقلیت‌های قومی و مذهبی ایجاد شد و در حال حاضر نیز نیازمند چنین فضایی هستیم.

امیر پورکمالی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: باید به اقلیت‌های قومی و مذهبی با نگاه فرصت برای وحدت کل کشور نگریست. آن‌ها هم مانند هر انسانی فکر و نوآوری دارند و با زندگی در ایران و یادگیری زبان ایرانی به حساب می‌آیند.

وی ادامه داد: نگاه حکومت ایران به اقلیت‌های مذهبی به نسبت دیگر کشورهای خاورمیانه منصفانه‌تر است؛ چراکه شاهد سرکوب شیعیان بحرینی توسط حکومت سنی آن هستیم و همین امر هم باعث سوءاستفاده دشمنانی شده است که اسلام را معادل تروریسم می‌خوانند.

این فعال دانشجویی افزود: با این وجود از مسئولان کشور انتظار می‌رود که روابطشان را با قومیت و اقلیت‌ها مستحکم‌تر کنند و مسائلی که موجب ایجاد سوءتفاهم می‌شود را رفع کنند.

وی همچنین با بیان اینکه "مولوی عبدالحمید پیام همدلی بین سنی و شیعه را اعلام کرد"، گفت: با توجه به گروگان‌گیری اخیر در سیستان و بلوچستان و با اشاره به اتفاق مشابه در سال گذشته، نتیجه خیلی خوبی بدست می‌آوریم. سال گذشته با اشتباهاتی که صورت گرفت چند تن از افراد شیعه و سنی کشته شدند اما امسال با پادرمیانی علمای سنی پیام همدلی میان این دو مذهب به گوش رسید که امید به ادامه چنین روندی داریم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.