حاشیه های دیدار علما و طلاب سیستان و بلوچستان با رییس جمهوری

سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- علما، فضلا و طلاب شیعه و سنی استان سیستان و بلوچستان در دیدار با رییس جمهوری بار دیگر بر وحدت و انسجام ملی تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی گروه سیاسی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی که همراه با دولتمردان تدبیر و امید به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده است، شامگاه سه شنبه میهمان طلاب و علمای شیعه و اهل سنت استان بود.

** ˈآیت الله عباسعلی سلیمانیˈ نماینده ولی فقیه و امام جمعه زاهدان در استان نخستین سخنران این مراسم بود. وی بیان اینکه مطلبی درباره حوزه علمیه شیعه و سنی آماده کرده بودم، افزود: وقت را به دوستان دیگر می سپارم تا مطالبشان را بگویند و سخنانم را در سفر بعدی رییس جمهوری به استان بیان می کنم.

**مولوی ˈاسماعیل زهیˈ امام جمعه اهل سنت مسجد مکی سخنران بعدی مراسم بود. وی اظهار داشت: امروز، روزی به یاد ماندنی در تاریخ استان بود. مردم زاهدان میزبان دولت تدبیر و امید هستند؛ دولتی که مسیراعتدال را انتخاب کرده است و می خواهد به دور از افراط و تفریط حرکت کند.

وی، تنوع قومی و مذهبی استان را یک فرصت دانست و گفت که در میان اقوام و مذاهب، وحدت و یکپارچگی حاکم است.

اسماعیل زهی با تاکید بر این که شیعه و سنی بنده خدا هستند و ما با یکدیگر احساس اخوت و برادری داریم، افزود: برای رفع مشکل همه آنها (شیعه و سنی) هیچگاه کوتاهی نمی کنیم.

سیام(5) *1429** 9186** 2023
کد N226963