روسیه: گزارش سازمان ملل در مورد وضع حقوق بشر در اوکراین جعلی است

سازمان ملل,اوکراین

مسکو- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گزارش سازمان ملل در مورد وضع حقوق بشر در اوکراین را جعلی خواند که با اطلاعات سفارشی تهیه شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، آلکساندر لوکاشویچ روز سه شنبه گفت: گزارش کمیسار عالی حقوق بشر سازمان ملل در مورد وضع حقوق بشر در اوکراین یکجانبه و سیاسی است و وضعیت واقعی در این کشور را منعکس نمی کند.

وی اضافه کرد: تهیه کنندگان گزارش غصب قدرت در اوکراین توسط مقامهای کنونی رژیم این کشور بر اثر کودتا را نادیده گرفته اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: در گزارش سازمان ملل هیچ اشاره ای به حوادث روز 22 ماه فوریه گذشته و اشغال ساختمان های حکومتی توسط افراد مسلح نشده است.

وی ادامه داد: این واقعیت ها که حاکی از غیرقانونی بودن اقدامات سران اوکراین و پیروی آنها از شیوه های خشونت آمیز است، بطور عمدی در گزارش سازمان ملل نادیده گرفته شده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین از این که در گزارش سازمان ملل در مورد وضع حقوق بشر در اوکراین به رشد افراط گرایی و نئونازیسم در این کشور اشاره ای نشده است انتقاد کرد.

لوکاشویچ همچنین گفت که گزارشگر سازمان ملل موارد بارز نقض حقوق بشر در اوکراین ازجمله آدم ربایی ، شکنجه افراد، تسویه حساب های شخصی بدون محاکمه و فشار بر رسانه های خبری را نادیده گرفته است.

وی افزود: در مجموع چنین بنظر می رسد که گزارش سازمان ملل با اطلاعات سفارشی جعل شده است و با این وصف نیازی به سفر هیات سازمان ملل به اوکراین برای تهیه این گزارش نبود.

اروپام/2242**۵۱۸** 3404
کد N226882