حمایت وزارت راه و شهرسازی از بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل و ساختمان

زاهدان - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ورود هر چه بیشتر بخش خصوصی در اجرای طرحهای توسعه کشور بویژه در حوزه حمل و نقل و ساختمان، آمادگی وزارتخانه خود را برای حمایت همه جانبه از این مهم اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ˈعباس آخوندیˈ شامگاه سه شنبه در نشست هم اندیشی با فعالان حوزه حمل و نقل و صنعت ساختمان استان سیستان و بلوچستان در زاهدان ضمن تاکید بر سازندگی و آبادانی کشور، گفت: برای رسیدن به این موضوع مهم در حد مطلوب و ایده آل، همه ما باید از توانمندیهای داخلی هر چه بیشتر استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دانش فنی بالای ایران در معماری شهرها و راههای کشور، گفت: طراحان در معماری شهرها و راهها به گونه ای عمل کنند که جذابیت بیشتری برای مردم ایجاد شود، به طوریکه زیبایی شهرها و راههای ما شادی آفرین و لذت بخش باشد.

آخوندی در خصوص تامین مسکن مورد نیاز جوانان نیز اظهار داشت: دولت تدبیر و امید به دنبال تامین تسهیلات مناسب در این خصوص است، البته متقاضیان می توانند با راه اندازی صندوق های پس انداز ساختمانی روند امور را تسهیل کنند.

وی با اشاره به مطالبات پیمانکاران افزود: خوشبختانه در اواخر سال گذشته اعتباری در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت و امیدواریم در اردیبهشت ماه آینده بتوانیم نسبت به توزیع آن در بین پیمانکاران اقدام کنیم.

وی در ادامه با تصریح بر حمایت وزارت راه و شهرسازی از هر گونه سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل و ساختمان از مدیران این حوزه ها در استان سیستان و بلوچستان نیز خواست به درخواستهای بخش خصوصی توجه ویژه ای داشته باشند.

آخوندی، بخش تجارت بویژه در حوزه مرز را از جمله مزیت های نسبی سیستان و بلوچستان عنوان و تصریح کرد: توجه به این بخش مهم و رشد آن به آسایش و رفاه مردم و مرزنشینان کمک شایانی خواهد کرد.

به گزارش ایرنا در این نشست که انبوه سازان، پیمانکاران، تشکل های صنفی حمل و نقل باری و مسافری و سایر بخشهای مرتبط سیستان و بلوچستان حضور داشتند، مشکلات فرارو و نیازهای این بخش از نزدیک با وزیر راه و شهرسازی مطرح شد.

همچنین دست اندرکاران این بخشها درخواست هایی همچون توسعه ترانزیت و حمل و نقل ریلی، روان سازی قوانین و پرهیز از بخش نگری، توجه به زیر ساختها، استفاده از موقعیت مناسب دریایی و مرزی، نوسازی ناوگان و تسهیل در صادرات کالاهای داخلی به کشورهای همسایه را مطرح کردند.

فعالان صنعت ساختمان و حمل و نقل نیز از تعدد قوانین، فقدان مدیریت هماهنگ در مرزها، یکسان نبودن عوارض صادرات به کشورهای همسایه گلایه داشتند که وزیر راه و شهرسازی برای رفع مشکلات موجود قول مساعد داد.

سیستان و بلوچستان علاوه بر داشتن مزیت 1500 کیلومتری مرز آبی و خاکی، ایران را به دریاهای آزاد و اقیانوس متصل می کند.

1108/2729 ** 1597
#-
کد N226853