تخت روانچی: تحریم‌های انگلیس مغرضانه و یک‌سویه است

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به تحریم‌های جدید انگلیس اظهار کرد: وزارت خارجه درباره این تحریم‌ها موضع‌گیری کرده و نظر ما این است که این تحریم‌ها یک سویه، مغرضانه، سیاسی و کاملا مردود است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید تخت روانچی در حاشیه مراسم هفتمین روز درگذشت شیخ علی‌اکبر صادقی، پدر همسر حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی گفت: با این وجود مذاکرات هسته‌ای مسیر خود را طی می‌کند.

وی درباره انتخاب جانشین ابوطالبی در سازمان ملل نیز گفت: ما از طریق سیستم سازمان ملل در حال پیگیری این موضوع هستیم و به دبیرکل نامه نوشته و از ایشان خواسته‌ایم تا نظر حقوقی‌اش را بیان کند و همچنین از کمیته روابط با کشور میزبان خواسته‌ایم که تشکیل جلسه دهد تا ما این مشکل را از طریق سازمان ملل حل کنیم.

تخت روانچی درباره کاردار غیردائم انگلیس در ایران گفت: روابط انگلیس و ایران قدم به قدم پیش می‌رود و تا هفته آینده کاردار غیرموقت ما به انگلیس می‌رود. کاردار غیردائم انگلیس در ایران فعلا در ایران حضور ندارد.

معاون وزیر خارجه درباره حاشیه‌های به وجود آمده در مجلس برای وزیر امور خارجه نیز گفت: مقام معظم رهبری نظر خود را درباره مذاکرات بیان کرده است. ایشان گفته‌اند که مذاکرات باید ادامه پیدا کند و ما برهمین اساس مذاکرات ادامه می‌دهیم. در این بین نمایندگان مجلس نیز حق دارند نظرات خود را بیان کنند زیرا ما در یک جامعه مردم‌سالار حضور داریم.

انتهای پیام

کد N226806