حجت الاسلام قوامی:

اقدامات پایداری ها علیه دولت در مجلس خیرخواهانه نیست

خیرخواهی,پایداری

تهران-ایرنا- نماینده اصلاح طلب مجلس ششم گفت: اگر اعضای جبهه پایداری در اظهاراتشان نسبت به انتقاد خیرخواهانه از دولت صادق هستند باید از آنها پرسید اقدامات و مزاحمت هایی که در مجلس علیه وزرا ایجاد می کنند با چه هدفی صورت می گیرد.

حجت الاسلام ناصر قوامی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درمورد اظهارات روز گذشته حجت الاسلام سقای بی ریا مبنی بر اینکه رابطه این جبهه با دولت خیرخواهی است و قصد مقابله با دولت نیست گفت: نظارت بر دولت تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر بحثی عمومی است و تمام اقشار جامعه می توانند از این باب نسبت به دولت انتقاد کنند و بخواهند صادقانه نظارت و انتقاد داشته باشند.

وی تصریح کرد: باید در قبال دولتی که با رای اکثریت مردم انتخاب شده است انتقاد و حمایت همزمان صورت گیرد تا چنین دولتی بتواند با پشتوانه مردمی مشکلات بسیار پیش رویش را حل کرده ؛ همچنین با صلابت بیشتری در مذاکرات بین المللی حاضر شود.

رییس کمیسیون قضایی مجلس ششم گفت: اگر اعضای جبهه پایداری در اظهاراتشان صادق هستند باید از آنها پرسید اقدامات و مزاحمت هایی که در مجلس علیه وزرا ایجاد می کنند با چه هدفی صورت می گیرد.

به گفته این نماینده اصلاح طلب مجلس ششم هدف این جبهه دخالت در امور اجرایی دولت است و آنها به دنبال این هستند که چه کسی استاندار و یا بخشدار می شود و به این ترتیب در عزل و نصب ها که جزو وظایف دولت است دخالت کرده و در مسیر اقدامات دولت مزاحمت ایجاد می کنند .

قوامی با اشاره به اینکه برخی اعضای جبهه پایداری اقدام به تهدید و باج خواهی از وزرا هم می کنند تصریح کرد: در صورتی که عملکرد آنها نسبت به دولت خیرخواهانه بود نباید اینگونه رفتار کرده و در مسیر حرکت دولت مانع تراشی کنند؛ چنین رفتاری نشان دهنده این است که رفتارشان خیرخواهانه نیست.

سیام(4)م.ش **1449
کد N226538