نماینده بناب در مجلس: برخی نمایندگان آبروی مجلس و کشور را بردند

تذکر شفاهی

تهران - ایرنا - نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی نمایندگان گفت: این آقایان انگشت شمار آبروی کشور و مجلس را بردند و در سال های گذشته به این کشور و ملت جفاهایی کردند که زبان از گفتن آن عاجز است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمد باقری بنایی» در پایان جلسه علنی روز سه شنبه مجلس در تذکری شفاهی گفت: تذکر من به برخی همکاران انگشت شمار خودم است که «این تذهبون».

وی افزود: در چهار سال گذشته دولت در اختیار شما بود که چقدر فسادها و نقل قول ها وجود داشت و چقدر در مقابل ولایت ایستادگی شد ولی آقایان دم فروبستند و هیچ سوال و استیضاحی نکردند.

وی ادامه داد: این آقایان در سال های گذشته کشور را حتی تا پرتگاه سقوط بردند ولی با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی این کشور نجات پیدا کرد.

نماینده مردم بناب در مجلس خطاب به این دسته از نمایندگان گفت: بیایید جبران مافات کنید و حداقل یک طرح برای حل مشکل اقتصاد، اشتغال و فرهنگ این کشور آماده کنید تا در پیشگاه مردم حرفی برای گفتن داشته باشید.

این نماینده مجلس تاکید کرد: این آقایان انگشت شمار آبروی مجلس و کشور را بردند و در سال های گذشته به این کشور و ملت جفاهایی کردند که زبان از گفتن آن عاجز است.

این نماینده مجلس همچنین از هیات نظارت بر مطبوعات که قاطعانه و با مدیریت جهادی در برابر هوچی گری های مطبوعاتی برخی نشریات مخالف مبانی دینی و منافع ملی کشور، برخورد کرده اند، تشکر کرد.

قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر و چالوس در مجلس نیز در تذکر شفاهی خود به وزیر صنعت معدن یادآور شد: در ابتدای اجرای طرح هدفمندی یارانه ها، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان 3500 نفر از نیروهای تحصیل کرده را جذب کرد.

وی افزود: اواخر سال 90 و 91 مقرر شد طبق مصوبه هیات وزیران این افراد از شرکتی به قراردادی تبدیل شوند اما از همان زمان مشکلات شروع شد و برخی از این افراد با وقفه 3 تا 5 ماهه حقوق دریافت می کنند.

این نماینده استان مازندران از وزیر راه و شهرسازی خواست که درخواست 202 نماینده مبنی بر اولویت گذاری آزادراه تهران شمال را پیگیری کند.

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی نیز در تذکر شفاهی خود خواستار رعایت عدالت در توزیع سبد کالا شد و گفت: متاسفانه تاکنون سبد کالا به برخی روستاییان، کارگران ساختمانی و اقشار ضعیف تعلق نگرفته است.

وی با تاکید بر بیمه کشاورزان، بر جلوگیری از افزایش قیمت کودشیمیایی از سوی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد.

آصفری از وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز خواست برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها به گونه ای برنامه ریزی کند که مردم با افزایش قیمت شدیدی در بازار مواجه نشود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به افزایش قیمت کالاهای اساسی و مصرفی مردم از افزایش 20 درصدی هزینه های گاز مصرفی انتقاد کرد و گفت: امروز بحث افزایش هزینه آب و برق نیز مطرح است و این در شرایطی است که هنوز به درآمدهای مردم اضافه نشده که بخواهیم شاهد افزایش هزینه انرژی باشیم.

وی بر تامین داروهای مورد نیاز مردم بخصوص داروی بیماران خاص تاکید کرد و گفت: دولت منابعی که از طریق انصراف مردم از دریافت یارانه به دست می آورد را برای تامین داروی بیماران خاص هزینه کند و اگر پولی از توافق ژنو برگشته ، بخشی از آن برای تامین دارو هزینه شود.

سیام**2025 ** 1449
کد N226381