بهمنی در تذکر شفاهی تاکید کرد؛

ضرورت پرداخت غرامت کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کرده‌اند

مجلس

عدم پرداخت به موقع غرامت به کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کرده‌اند اما پرداختی به موقع در این باره انجام نشده است دغدغه مردم در شهرستان سراب است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عدم پرداخت به موقع غرامت به کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کرده‌اند، گفت: تسری احداث ایستگاه تحقیقات سیب زمینی در شهرستان سراب با توجه به اینکه این شهرستان قطب تولید سیب زمینی در کشور است خواسته به حق مردم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهناز بهمنی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: تسری احداث ایستگاه تحقیقات سیب زمینی در شهرستان سراب با توجه به اینکه این شهرستان قطب تولید سیب زمینی در کشور است خواسته به حق مردم است اما هیچ فعالیت قابل توجهی در این رابطه نشده است.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی از عدم همکاری بنیاد مستضعفان جهت معرفی و ارائه اراضی مناسب برای طرح گاوداری 10 هزار راسی در شهرستان سراب انتقاد کرد.

وی ادامه داد: عدم پرداخت به موقع غرامت به کشاورزانی که محصولات خود را بیمه کرده‌اند اما پرداختی به موقع در این باره انجام نشده است دغدغه مردم در شهرستان سراب است.

این نماینده مردم در مجلس نهم عدم اختصاص تسهیلات جهت خرید علوفه و نهاده‌های دامی را یکی از مشکلات کشاورزان در شهرستان سراب خواند و گفت: وزیر جهاد کشاورزی باید بیش از پیش به رفع مشکلات کشاورزان اقدام کند.

بهمنی در تذکر دیگری خطاب به وزیر نیرو افزود: توقف پست و خط 230 کیلو ولت برق رسانی به مجتمع آلومینا که هیچ فعالیتی انجام نمی‌دهد خواسته به حق ما از وزیر نیرو است.

وی با انتقاد از مشکل آبرسانی به روستائیان زحمت کش در شهرستان سراب گفت: بیشتر روستائیان در شهرستان سراب با مشکل آب رسانی مواجه هستند و از آب غیربهداشتی استفاده می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم حل مشکلات فاضلاب شهری را در شهرستان‌ها‌ی سراب و مهرگان را از وزیر نیرو خواستار شد و تصریح کرد: با وجود پیگیری‌های مستمر اما مشکلی از فاضلاب شهری این شهرستان تاکنون مرتفع نشده است.

وی در تذکر دیگر خود خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به اینکه حجم عبور و مرور از مسیرهای اصلی شهرستان سراب بیش از حد نرمال است و تصادفات سهمگینی در این جاده‌ها رخ می‌دهد از وزیر راه می‌خواهیم هر چه سریعتر در جهت دو بانده شدن جاده‌های اصلی شهرستان سراب اقدام کنند.

کد N226020