رکن آبادی در دیدار با رئيس حزب توحيد عربي لبنان:

جبهه مقاومت بيش از پيش در منطقه تقويت شده است/طراحان توطئه در سوریه ناکام ماندند

سیاست خارجی

سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان با اشاره به پيروزيهاي اخير ارتش سوريه ومقاومت در سوريه ولبنان گفت: امروز بعد از گذشت بيش از سه سال از بحران سوريه، جبهه مقاومت بيش از پيش در منطقه تقويت شده و ارتش سوريه درحال پاکسازي مناطق مختلف است و طراحان وعاملان توطئه سوريه به اهداف خود نرسيدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، وئام وهاب وزير سابق و رئيس حزب توحيد عربي لبنان با حضور در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران با غضنفر رکن‌آبادي سفير کشورمان در لبنان ديدار ودرباره تحولات منطقه ولبنان با وي به گفتگو پرداخت.

سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان با اشاره به پيروزيهاي اخير ارتش سوريه ومقاومت در سوريه ولبنان گفت: امروز بعد از گذشت بيش از سه سال از بحران سوريه، جبهه مقاومت بيش از پيش در منطقه تقويت شده است وجناياتي که جريانات تکفيري در سوريه انجام دادند، ديدگاه مردم را نسبت به گروههاي مسلح تغيير داد و ارتش سوريه درحال پاکسازي مناطق محتلف است و طراحان وعاملان توطئه سوريه به اهداف خود نرسيدند.

رکن‌آبادي با اشاره به تشکيل دولت لبنان ودستاوردهاي امنيتي لبنان در دستگيري عوامل عمليات تروريستي در اين کشور، ابراز اميدواري کرد: با درايت رهبران طوائف وجريانهاي سياسي لبنان شاهد افزايش هرچه بيشتر استقرار وامنيت دراين کشور باشيم.

وئام وهاب نيز در اين ديدار با اشاره به سفر اخير خود به سوريه گفت: من در اين سفر مشاهده کردم که ارتش و دولت سوريه از روجيه بالايي برخوردارند و مردم نيز از اقدامات ارتش با گروههاي مسلح استقبال مي‌کنند و در واقع اين گروهها هيچ جايگاهي بين مردم سوريه ندارند.

رئيس حزب توحيد عربي لبنان، نقش جمهوري اسلامي ايران در ايجاد تفاهم و تقويت وحدت ملي درصحنه داخلي را بواسطه رايزني وارتباط با تمامي طوائف و جريانهاي سياسي بويژه درآستانه انتخاب رئيس جمهور را ستود.

در اين ديدار، وئام وهاب همچنين درگذشت ابراهيم حرشي مدير رسانه‌اي سفارت جمهوري اسلامي ايران در بيروت را تسليت گفت.