خسروی در مخالفت با طرح تشکیل دائمی سازمان بازرسی کل کشور:

بازرسی پویا باید قطار در حال حرکت کشور را تعمیر کند

مجلس

با اختیاراتی که به سازمان بازرسی داده‌ایم این سازمان هم اکنون در تمام حوزه‌ها و بخش‌ها دخالت می‌کند. از طرفی دیگر هر یک از دستگاهها 11 واحد نظارتی دارند ولی باید بررسی کرد که آیا فساد در آن دستگاهها کمتر شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس در مخالفت با طرح تشکیل دائمی سازمان بازرسی کل کشور، گفت: بازرسی پویا باید قطار در حال حرکت کشور را تعمیر کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا خسروی در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی در مخالفت با طرح دائمی کردن تشکیل قانون سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه امروز یکی از برجسته ترین سازمان‌های کشور سازمان بازرسی است، گفت: این سازمان اختیارات بسیار بالایی در تمام قوا دارد و می‌توان گفت یک سازمان فراقوه‌ای است حال باید دید که خروجی این سازمان چه بوده است.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز یک اتفاق در بانکها در حال اتفاق افتادن است،گفت: چه کسی و چه سازمانی در زمان وقوع اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی که یارانه یک ماه مردم است آمد و این موضوع را شناسایی کرد؟کجا بودند این دوستان و چه اقداماتی را در این رابطه انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: در این رابطه نهایتا این موضوع مطرح و تعیین شد که بانکهایی که می‌خواهند به تولیدکنندگان برای گردش سرمایه اعتباری حدود 100 میلیون تومان اختصاص دهند در آن زمان سازمان بازرسی باید در تقسیم و توزیع آن حضور داشته باشد.

خسروی با بیان اینکه یکی از پایه‌های اقتصاد مقاومتی بانکها هستند،‌افزود: در آخرین گزارش اعلام شده 173 بدهکار بالای 50 میلیارد تومان بدهی، 61 بدهکار بالای 100 میلیارد تومان وجود دارد که مجموع اعتبارات دریافت شده از سوی این افراد به 15 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه بدهکاران کلان با دریافت وام‌های هنگفت سهم تولید را خالی کرده‌اند، تصریح کرد: با اختیاراتی که به سازمان بازرسی داده‌ایم این سازمان هم اکنون در تمام حوزه‌ها و بخش‌ها دخالت می‌کند. از طرفی دیگر هر یک از دستگاهها 11 واحد نظارتی دارند ولی باید بررسی کرد که آیا فساد در آن دستگاهها کمتر شده است.

عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه بازرسی پویا باید قطار در حال حرکت کشور را تعمیر کند، گفت: اما شاهد هستیم که پروژه منوریل یکی از شهرها به علت ایرادات سازمان بازرسی تعطیل و پس از آغاز دوباره این پروژه شاهد بودیم که خسارت‌های بسیاری به این پروژه تحمیل شد.

کد N225857