همایش سبک زندگی امام هادی (ع)

اختری: سازماندهی شیعیان و پاسخگویی به شبهات اولویت کاری مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) است

امام علي‌ نقي ع ,رييس مجمع جهاني اهل بيت,سبك زندگي,مجمع اهل بيت

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) از تاسیس دو دانشگاه اهل بیت(ع)، در هندوستان و آفریقا خبر داد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) از تاسیس دو دانشگاه اهل بیت(ع)، در هندوستان و آفریقا خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه سمنان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری در حاشیه همایش سبک زندگی امام هادی(ع)، در جمع خبرنگاران سمنانی با بیان این‌که «دانشگاه اهل بیت (ع)، در ایران در 14 سال پیش تأسیس شد» افزود: احداث این دو دانشگاه با هدف رشد و توسعه فکری جامعه اهل بیت در سایر کشورها صورت می‌گیرد.

وی همچنین از احداث یک مؤسسه پژوهشی در کشور ایتالیا خبر داد و گفت: پژوهشگاه علمی اهل بیت(ع)، با هدف بررسی مسائل موجود در کشورهای اروپایی در کشور ایتالیا تأسیس می‌شود.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) خاطرنشان کرد: دو جشنواره و همایش ملی پیامبر اعظم (ع)، و همایش سبط نبی اکرم امام حسن مجتبی(ع)، در ایام بعثت پیامبر اکرم (ص)، و در هفته پایانی ماه شعبان در تهران برگزار خواهند شد.

اختری تصریح کرد: رسیدگی به امور شیعیان، سازماندهی شیعیان در جهان، گسترش فرهنگ اهل بیت(ع)، توسعه تبلیغی و دایره علمی در دانشگاه‌ها، مساجد، حسینیه‌ها و کتابخانه‌ها، تبلیغ و پاسخگویی به شبهات و افتراها، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی با موضوعات اهل بیت(ع)، از اولویت برنامه‌های مجمع جهانی اهل بیت(ع)، در سال جاری است.

انتهای پیام

کد N225654