محکومیت یک شرکت کانادایی به اتهام صادرات غیر قانونی به ایران

یک شرکت کانادایی به دلیل تلاش برای صادرات محصولات که ممکن است در تولید بمب هسته‌ای مورد استفاده قرار بگیرند و نقض تحریم‌های بین‌المللی به پرداخت جریمه‌ی نقدی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،شرکت " لی اسپشیالیتز " به اتهام صادر کردن محصولات پلاستیکی که کاربرد هسته‌ای دارند از طریق دریایی به ایران به پرداخت جریمه نقدی بالغ بر 90 هزار دلار محکوم شد.

این شرکت به قانون حدود ویژه اقتصادی و تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران متهم شده بود.

به نوشته روزنامه نشنال پست، به گفته‌ وکیل شرکت " لی اسپشیالیتز" یک اشتباه در سیستم حسابداری شرکت سبب شده تا یک بسته که حاوی قسمتی از این محصولات بوده به آدرس اشتباهی فرستاده شود.

وی در این باره تشریح کرد: شما یک سیستم حسابداری دارید که آدرس‌های زیادی در آن وجود دارد. مقصد این بسته جایی بود که هر آدرس است، یکی در تهران و دیگر در دوبی.

این محصولات درواقع حلقه‌هایی پلاستیکی بودند که می‌توانند حرارت بسیار بالا و مواد شیمیایی خورنده را تحمل کنند که دارای مصارف هسته‌ای و نفتی هستند.

به نوشته این روزنامه، تحقیقات در خصوص این پرونده در ماه مه 2011 پس از آنکه ماموران گمرک کشتی حامل محصولات مذکور را به مقصد ایران توصیف کردند آغاز شد.

این شرکت در نهایت به دلیل صادرات غیر قانونی این محصولات به ایران ونقض قوانین بین‌المللی مرتبطبا تحریم‌های سازمان ملل به پرداخت جریمه‌ نقدی محکوم شد.

انتهای پیام

کد N225587