رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راس هیاتی وارد جمهوری آذربایجان شد

ایران

باکو - ایرنا - ˈمحمد حسین صومیˈ رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به دعوت ˈاهل ایمان امیراصلان افˈ رییس دانشگاه ˈطب باکوˈ امروز (سه شنبه) در راس یک هیات وارد باکو شد.

به گزارش ایرنا، در این سفر سه روزه ، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و هیات همراه ضمن ملاقات با مقامات پزشکی و بهداشتی جمهوری آذربایجان ، از دانشگاه طب باکو بازدید و با رییس و کادر درمانی این دانشگاه دیدار و گفت و گو خواهند کرد.

بررسی همکاری های علمی بین دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دانشگاه طب باکو ، تبادل استاد و دانشجو و بررسی زمینه برگزاری سمینارهای علمی مشترک از جمله محورهای مذاکرات هیات ایرانی با طرف آذری اعلام شده است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز جمعه آینده از باکو عازم جمهوری خودمختار ˈنخجوانˈ خواهد شد و با مقامات ارشد پزشکی این جمهوری نیز دیدار خواهد کرد.

ˈاسماعیل جبارزادهˈ استاندار آذربایجان شرقی ماه گذشته در دیدار با ˈجوانشیر آخوندافˈ، سفیر جمهوری آذربایجان در ایران ، آمادگی دانشگاه های تبریز برای پذیرش دانشجویان پزشکی و پزشکان جمهوری آذربایجان برای گذراندن دوره های تخصصی را اعلام و بر افزایش روابط علمی، فرهنگی و دانشگاهی دو طرف تاکید کرده بود.

خاورم*1206**1651
کد N225574