مردم کره‌شمالی سالروز تولد بنیانگذار این کشور را گرامی داشتند

مردم کره‌شمالی امروز (سه‌شنبه) سالروز تولد "کیم ایل سونگ"، بنیانگذار این کشور را گرامی داشتند و مجددا وفاداری خود به خاندان کیم را اعلام کردند.

مردم کره‌شمالی امروز (سه‌شنبه) سالروز تولد "کیم ایل سونگ"، بنیانگذار این کشور را گرامی داشتند و مجددا وفاداری خود به خاندان کیم را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، طی امروز همچنین کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی به پدر بزرگش ادای احترام کرد.

وی نیمه شب با همراهی رهبران بلندپایه ارتش کره‌شمالی از کاخ کومسوسان در پیونگ یانگ که میزبان جسدهای مومیایی شده کیم ایل سونگ، پدر بزرگ و کیم جونگ ایل پدر وی است بازدید کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد: کیم جونگ اون همراه با دیگر بازدید کنندگان با تعظیمی فروتنانه به کیم ایل سونگ ادای احترام کرد.

کیم ایل سونگ در سال 1994 به دلیل حمله قلبی جان خود را از دست داد. در کره شمالی روز تولد کیم ایل سونگ معروف به روز خورشید و یکی از مناسبت‌های مهم ملی است.

در سال 2012 جشن تولد صد سالگی وی با یک رژه نظامی بزرگ و اولین سخنرانی رسمی کیم جونگ اون برگزار شد.

نشانه‌ای از تدارک رژه‌ای مشابه برای مراسم امروز وجود ندارد اما به گزارش خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، مقامات گفته‌اند که پیونگ یانگ احتمالا دست به اقدامی نمادین برای نشان دادن قدرت ظامی خود خواهد زد.

یک مقام دولتی کره جنوبی به این خبرگزاری گفت: تجهیزات توپخانه‌ای نظیر راکت‌اندازها و توپخانه‌های خودکار در نزدیکی پیونگ‌یانگ در حال مستقر شدن هستند.

این مقام تصریح کرد: به احتمال زیاد کره‌شمالی روز جمعه همزمان با پایان رزمایش مشترک سالانه کره‌جنوبی با آمریکا یک رزمایش بزرگ را آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N225405