ادعاهای وزیر خارجه رژیم صهیونیستی درباره رابطه با کشورهای عربی و ایران هراسی

اسراييل

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ضمن اقرار به وجود روابط محرمانه میان تل‌آویو با برخی کشورهای عربی تاکید کرد: تا سال 2019 توافق‌نامه‌های صلح جدیدی را با برخی کشورهای عربی امضا می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت، آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی مطبوعاتی اعلام کرد: ما مذاکرات و گفت‌وگوهای محرمانه‌ای با برخی کشورهای عربی همچون کویت و عربستان که اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسند داریم اما امیدواریم که به خاطر ترس مشترکی که از جمهوری اسلامی ایران داریم، چنین روابط دیپلماتیکی را برقرار و گسترش دهیم.

وی افزود: احساسات خصمانه‌ علیه اسرائیل کمتر از ترس روز افزون از توان هسته‌ای ایران و هم‌پیمانانش در منطقه و همچنین خطر تندروی است.

لیبرمن با بیان این که تل‌آویو فرصت زیادی را از دست داده و تلاش می‌کند تا گفت‌وگو و مذاکراتی را با جهان عرب داشته باشد، مدعی شد: الان این توافق وجود دارد که خطر واقعی اسرائیل، یهود یا صهیونیسم نیست بلکه خطر واقعی ایران، حزب‌الله و القاعده است.

لیبرمن درخصوص سفر خود به عربستان و کویت نیز گفت: هیچ مشکلی برای چنین سفری وجود ندارد. من سال‌ها با مسئولان این کشورها بحث و گفت‌وگو داشته‌ام.

وی در ادامه پروژه ایران هراسی خود مدعی شد که رهبران کشورهای عربی معتقدند تنها یک خطر (کارت قرمز) وجود دارد و آن ایران است!

لیبرمن با بیان اینکه تل‌آویو توافقنامه‌های جدید صلح در سال 2019 با برخی کشورهای عربی امضا می‌کند، گفت: من اطمینان دارم که در آن موقع می‌توانیم از روابط دیپلماتیک کاملی با بیشتر کشورهای عربی برخوردار شویم.

وی گفت: کشورهای عربی می‌دانند که هیچ گزینه‌ای غیر از تبدیل روابط محرمانه به روابط باز میان‌ ما و کشورهای عربی وجود ندارد.

در مقابل سخنگوی وزارت خارجه عربستان اعلام کرد که ریاض هیچ گونه روابطی با اسرائیل ندارد.

خالد الجارالله، معاون وزیر خارجه کویت نیز گفت که اظهارات لیبرمن دروغی بیش نیست و چنین گفت‌وگوها و مذاکراتی وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N225377