ندیمی در تذکری مطرح کرد؛

مستند قانونی سوال رسایی از وزیر نفت کجاست

سیاست داخلی,ندیمی,رسایی,سوال از وزیر نفت

لاریجانی در پاسخ به اخطار نماینده لاهیجان اظهار کرد: سوال مقدمه‌ای است و خفیف‌تر از استیضاح است و در صورتی که مطلبی مطرح شد نماینده سوال می‌کند تا وزیر به آن پاسخ دهد.

نماینده لاهیجان در مجلس شورای اسلامی در تذکری نسبت به سوال رسایی از وزیر نفت گفت: همین که قا نون‌گذار نظارت را در سوال و در تحقیق و تفحص قرار داده است؛ باید مستند قانونی وجود داشته باشد و سوال من این است که مستند قانونی این سوال کجاست؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، ایرج ندیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۸۸ و ماده ۲۱۰ آئین نامه مجلس در واکنش به سوال رسایی از وزیر نفت گفت: طبق آئین نامه داخلی و قانون اساسی تصریحا وظایف وزیر عنوان شده است و شعار تحقیق و ‌تفحص و‌ استیضاح مواردی هستند که نماینده برای نظارت وزیر و‌ رئیس‌جمهور می‌تواند به آن اقدام کند.

وی ادامه داد: در استیضاح وظایف عمومی وزیر مورد سوال قرار می‌گیرد و در سوال تصریحاً مطرح شده است که در خصوص یکی از وظایف وزیر باید سوال صورت گیرد وشان استیضاح باشان سوال متفاوت است و این سوال آقای رسایی مربوط به وظایف عمومی است و باید در استیضاح مطرح شود.

وی افزود: همین که قا نون‌گذار نظارت را در سوال و در تحقیق و تفحص قرار داده است؛ باید مستند قانونی وجود داشته باشد و سوال من این است که مستند قانونی این سوال کجاست؟

علی لاریجانی در پاسخ به اخطار نماینده لاهیجان اظهار کرد: سوال مقدمه‌ای است و خفیف‌تر از استیضاح است و در صورتی که مطلبی مطرح شد نماینده سوال می‌کند تا وزیر به آن پاسخ دهد.همان طور که گفتم دو نوع وظیفه وجود دارد یکی خاص و دیگری عمومی است و روشن است که همه دولت یک وظیفه عمومی دارند.

وی افزود ‌: اخطار شما وارد نیست و اگر شما آن را قبول ندارید این بحث دیگری است.

کد N225308