از سوی سرلشکر فیروزآبادی اعلام شد

آمادگی ایران برای گسترش روابط دفاعی با جمهوری آذربایجان

ايران,رييس ستادكل نيروهاي مسلح,سردار سرلشکر بسيجي سيدحسن فيروزآبادي,جمهوري آذربايجان,ستادكل نيروهاي مسلح

در دیدار وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی، بر ضرورت گسترش روابط دو کشور ایران و آذربایجان تاکید شد.

در دیدار وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با سرلشکر سیدحسن فیروزآبادی، بر ضرورت گسترش روابط دو کشور ایران و آذربایجان تاکید شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سرلشکر فیروزآبادی در حاشیه ملاقات وزیر دفاع آذربایجان، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه "در سیاست‌های کلی امور خارجی جمهوری اسلامی ایران، ارتباط و روابط دوستانه همه‌جانبه با کشورهای همسایه مسلمان در اولویت قرار دارد"، گفت: خوشبختانه رئیس‌جمهور کشورمان در دیدارهایی که در حاشیه یکی از کنفرانس‌های خارجی داشته‌اند، از رئیس‌جمهور آذربایجان دعوت کردند و ایشان هم متعاقباً دکتر روحانی را دعوت کرده‌اند؛ بنابراین فرصت مناسبی فراهم شد که بخش‌های مختلف دو کشور ارتباطاتشان را بهبود ببخشند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه "جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان از گذشته روابط دوستانه و عمیقی با یکدیگر داشته‌اند و در طول این سال‌ها اقدامات زیادی در جهت تثبیت و استحکام روابط دو کشور انجام شده است"، خاطرنشان کرد: طی 10 سال گذشته وزرای دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دیدارهای متعددی داشته‌اند و برنامه‌های مختلفی برای همکاری طراحی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه "آذربایجان بخشی از نیازهایش را از صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران تهیه می‌کند"، گفت: در دیدار امروز، بر لزوم گسترش روابط دو کشور تاکید شد و آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای برقراری روابط آموزشی و دیدارهای دوستانه و همچنین اقدامات فنی و خدماتی نیروهای مسلح و تأمین سلاح‌های بیشتر برای جمهوری آذربایجان را اعلام کردیم.

فیروزآبادی با اشاره به اینکه "نمایشگاهی از امکانات صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران ترتیب داده شده است"، اظهار کرد: وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با هیأت همراه از این نمایشگاه دیدار کردند و با آنچه که نیاز دارند و در کالاهای تولیدی ایران وجود دارد آشنا شدند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه "دیدارهایی هم با وزیر دفاع ایران انجام شده است"، افزود: در این دیدارها تفاهمات خوبی حاصل شده و ما به عنوان ستادکل به آقایان اعلام کردیم که با آغوش باز با برادران مسلمان همسایه و هم‌مذهب‌مان همکاری می‌کنیم و دوستی و روابط‌مان را برای تحکیم دو کشور در جهت ایجاد آسایش و رفاه برای دو ملت دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N225257