اتحادیه اروپا: برگزاری هرگونه انتخاباتی در سوریه خارج از چارچوب ژنو "فاقد اعتبار" است

سوريه

وزاری حارجه اتحادیه اروپا در اظهاراتی مداخله جویانه ضمن طرح این ادعا که برگزاری هرگونه انتخابات ریاست جمهوری یا انتخابات دیگر در سوریه "فاقد اعتبار" است، خواهان از سرگیری مذاکرات ژنو برای حل بحران سوریه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سوریه نیوز، وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای در حاشیه نشست لوکزامبورگ اعلام کردند: هر گونه انتخاباتی در سوریه باید در چارچوب بیانیه ژنو و براساس روند سیاسی واقعی برگزار شود.

وزاری خارجه اتحادیه اروپا در اظهارات مداخله جویانه خود درباره سوریه مدعی شدند: برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یا هر انتخابات دیگری در بحبوحه درگیری‌ها در سوریه و در سایه آواره شدن میلیون‌ها سوری از خانه‌هایشان، در واقع به سخره گرفتن دموکراسی است و این انتخابات به هیچ وجه دارای اعتبار نخواهد بود.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود خواهان از سرگیری مذاکرات ژنو برای حل و فصل بحران سوریه از طریق کانال‌های دیپلماتیک شده و مدعی شد: این که نظام سوریه همواره بر سر راه مذاکرات مانع تراشی می‌کند و اعضایی از هیات مذاکره کنندگان را تروریست تلقی می‌کند و با بیانیه ژنو مخالف است، باعث شده که دو دوره مذاکرات ژنو به شکست بیانجامد.

اتحادیه اروپا در ادامه از کشورها و طرف‌هایی که در نظام سوریه نفوذ دارند، خواست تا با اعمال فشارعلیه دمشق سوریه را به "مشارکت مثبت‌تر" در مذاکرات صلح وادار کنند.

در بیانیه این اتحادیه آمده است تا زمانی که نظام سوریه به اقدامات "سرکوب گرانه" خود ادامه دهد، اتحادیه اروپا سیاست تحریم‌های خود علیه دمشق را ادامه خواهد داد.

اتحادیه اروپا در این بیانیه خود بدون هیچ اشارهای به همکاری‌ها و مشارکت نظام سوریه در مذاکرات ژنو2، از موضع رهبران ائتلاف مخالفان سوریه در جریان مذاکرات قدردانی و از "پایبندی" این ائتلاف به روند سیاسی استقبال کرد.

انتهای پیام

کد N225046