جهانگیری: دولت نقشه راه اقتصاد مقاومتی را تدوین و اجرایی می‌کند

دولت,معاون اول رييس جمهور,اسحاق جهانگيري,اقتصاد مقاومتی

معاون اول رئیس‌جمهور از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به عنوان گامی در جهت مقاوم‌سازی اقتصاد کشور یاد کرد و گفت: دولت یازدهم نسبت به اجرای این سیاست‌ها اهتمام ویژه دارد و مصمم است این موضوع را به طور جدی پیگیری کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اسحاق جهانگیری شامگاه دوشنبه در جلسه پیگیری تدوین برنامه‌های عملیاتی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر لزوم تهیه نقشه راه برای اجرای این سیاست‌ها تاکید کرد و افزود: خوشبختانه اکثر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها، برنامه‌های خود را در موعد مقرر تهیه و به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور جهت بررسی ارسال کرده‌اند.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه "اهمیت سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی بر هیچ‌کس پوشیده نیست"، خاطرنشان کرد: کارشناسان خبره، نخبگان و صاحب‌نظران از این سیاست‌ها استقبال کرده‌اند و با توجه به تاکیدات چند باره مقام معظم رهبری بر اجرای این سیاست‌ها، لازم است همه بخش‌ها این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی افزود: متأسفانه در گذشته به برخی از سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب همچون سیاست‌های کلی اصل 44 آنطور که باید پرداخته نشد اما دولت تدبیر و امید مصمم است با جدیت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را پیگیری کند و به شکل همه‌جانبه به آن پرداخته و اقتصاد کشور را به شکوفایی برساند.

جهانگیری با اشاره به انتقاد برخی افراد مبنی بر عدم استفاده دولت از ظرفیت‌های خارج از قوه مجریه در بحث اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: ما از هر پیشنهادی که به روند اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کمک کند و در چارچوب برنامه‌های دولت باشد استقبال می‌کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین از دستگاه‌های اجرایی که تاکنون برنامه‌های خود را ارسال نکرده‌اند، خواست برنامه‌های خود را تا نیمه اردیبهشت ماه تکمیل کنند و به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ارائه دهند تا پس از یکپارچه‌سازی و ایجاد هماهنگی لازم بتوانیم وارد مراحل بعدی شده و در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گام برداریم.

در این جلسه که علاوه بر هشت نفر از وزرا، دبیر هیأت دولت، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر ستاد هماهنگی اقتصادی، مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و رئیس سازمان ملی استاندارد نیز حضور داشتند، نماینده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری گزارشی از اقدامات انجام شده در جهت جمع‌آوری برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی ارائه کرد.

وی افزود: پس از ابلاغ تکالیف و وظایف دستگاه‌های اجرایی از سوی معاون اول رئیس‌جمهور در جهت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کارگروه‌های تخصصی در این زمینه برگزار شده و گزارشات و برنامه‌های ارسالی از سوی دستگاه‌ها در حال بررسی هستند.

نماینده معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ادامه داد: در حال حاضر این کارگروه‌ها مشغول بررسی هستند تا برنامه‌های وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی را در بودجه سال 94 و برنامه ششم توسعه و سایر برنامه‌ها بگنجانند.

در این نشست وزرای نفت، نیرو، علوم، تحقیقات و فناوری، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، رئیس سازمان ملی استاندارد و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز به ارائه گزارشی از جلسات کارشناسی و برنامه‌ریزی‌های خود برای اولویت‌بندی و هماهنگی در جهت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه وظایف خود پرداختند.

انتهای پیام

کد N224916