رئیس‌جمهور وارد زاهدان شد/دولت تدبیر و امید تغییر در سیستان و بلوچستان را مدنظر دارد

ایسنا نوشت:

رئیس‌جمهور به منظور انجام سومین سفر استانی خود، دقایقی قبل وارد فرودگاه زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان شد.حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی که برای انجام سفری دو روزه به سیستان و بلوچستان رفته است، در فرودگاه زاهدان مورد استقبال مقامات محلی قرار گرفت.

وی پیش از آغاز برنامه‌های خود در این سفر، در جمع خبرنگاران در فرودگاه زاهدان به تشریح برنامه‌ها و اهداف سفر خود خواهد پرداخت.

رئیس‌جمهور در جریان سفر به استان سیستان و بلوچستان با مردم سه شهرستان زابل، چابهار و زاهدان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

دیدار با جمعی از ایثارگران و منتخبان این استان، همچنین برگزاری جلسه‌ای با علمای اهل تشیع و تسنن استان از دیگر برنامه‌های روحانی در این سفر خواهد بود.

رئیس‌جمهور در همایش توسعه و سرمایه‌گذاری که در استان سیستان و بلوچستان برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند و ضمن بازدید از چندین پروژه، در جلسه شورای اداری این استان نیز حضور پیدا خواهد کرد.سفر حسن روحانی به استان سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه به پایان خواهد رسید.

رئیس جمهور در بدو ورود به استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: دولت تدبیر و امید این موضوع را مدنظر دارد که تا پایان دولت چهره استان سیستان و بلوچستان تغییر کند.

حجت‌الاسلام ووالمسلمین روحانی صبح امروز(سه‌شنبه) پس از ورود به استان سیستان و بلوچستان در فرودگاه شهر زاهدان در جمع خبرنگاران گفت: خداوند این توفیق را به من و تعدادی از اعضای هیات وزیران داد که امروز و فردا مهمان مردم عزیز و مرزداران شریف استان سیستان و بلوچستان باشیم.

وی ضمن این‌که استان سیستان و بلوچستان را دارای اهمیت بسیار زیاد از لحاظ استراتژیک دانست، اظهار کرد: مردمان این استان، مردمانی هستند که در طول تاریخ حافظ مرزهای شرقی کشورمان بوده‌اند.

روحانی با مورد توجه قراردادن برنامه‌های دولت در این سفر دو روزه اظهار کرد: دولت در این سفر برنامه‌هایی را برای عمران و آبادانی این استان مدنظر دارد که ان‌شاءالله در بخش‌های مختلف این برنامه‌ها اعلام می‌شود، ضمن اینکه من در زابل، زاهدان و چابهار برای مردم عزیز این شهرستان‌ها سخنانی خواهم داشت.

رئیس جمهور با بیان این‌که در ضمن سخنرانی‌ها و جلساتی که قرار است برگزار شود طرح‌های مدنظر را به اطلاع مردم شریف می‌رسانیم، خاطر نشان کرد: با طرح‌هایی که دولت تدبیر و امید مدنظر دارد تا پایان این دولت چهره این استان تغییر می‌کند و تلاش‌مان این است که برای عمران و توسعه بیشتر این استان با کمک و یاری یکدیگر قدم برداریم.

 

4545

کد N224881