باهنر:

تقسیم مردم به فقیر و غنی اصلاح شد/سهم بهداشت، تولید و بیمه بیکاری کامل پرداخت شود

هدفمندي يارانه‌ها

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس انتظار دارد قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به صورت کامل اجرا شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا باهنر پس از گزارش علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی از نحوه اجرای اقتصاد مقاومتی و فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: عمده درخواست‌ها و تذاکرات نمایندگان غیر از بحث‌های توصیفی در خصوص اقتصاد مقاومتی و اعداد اعلام شده در جلسه امروز، اعلام برنامه‌ها و اجرای آنها به صورت کامل است.

نماینده مردم تهران متذکر شد: با دولت صحبت کردیم تا برنامه‌های کمی برای سال جاری داشته باشد تا مجلس در سال آینده بداند که چکار باید انجام دهد.

وی ادامه داد: هدفمندسازی یارانه‌ها نیز پیش می‌رود. مطالبی که این روزها درباره تقسیم کشور به فقیر و غنی مطرح می‌شود مطالب خوبی نبود؛ البته طی دو سه روز اخیر این وضعیت اصلاح شد.

باهنر با اشاره به سخنان وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اینکه گفته می‌شود افزایش قیمت‌ها با شیب ملایم یا تند اجرا می‌شود، بیانی توصیفی است. باید جدول داده‌ها و ستانده‌ها تنظیم شود؛ به بیان دیگر سهم بهداشت، بیمه بیکاری، خدمات غیرنقدی و تولید باید مشخص شود تا در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها با کسری طراز روبرو نشویم تا نیازی به استقراض از بانک مرکزی به وجود نیاید.

وی خواستار گزارشی مفصل از چگونگی اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها در فاز دوم از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی شد و افزود: هدفمندسازی یارانه‌ها باید به صورت کامل اجرا شود و در یک فرصت مناسبی در خصوص برنامه‌ها و راهبردهای دولت به نمایندگان گزارش دهید.

انتهای پیام

کد N224832

خواندنی از سراسر وب