شورای امنیت و انگلیس بمبگذاری خونین در نیجریه را محکوم کردند

شورای امنیت سازمان ملل و انگلیس حادثه بمب‌گذاری در یک ایستگاه اتوبوس در نیجریه را که منجر به مرگ 71 تن و زخمی شدن 124 تن دیگر شد، محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: اعضای این شورا تاکید دارند که تروریسم به هر شکل ممکن غیرقابل توجیه بوده و بدون توجه به محرک این حوادث نباید به دین، ملیت، تمدن یا قومیت ربط داده شود.

به گفته شاهدان، یک عامل انتحاری و یک دستگاه خودرو که حاوی مواد منفجره بود به ایستگاه اتوبوسی در شرق ابوجا پایتخت نیجریه حمله کرده و اتومبیل خود را منفجر کرد. تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته اما مقامات نیجریه عامل این بمبگذاری را گروه بوکوحرام معرفی کرده‌اند.

در بیانیه شورای امنیت سازمان ملل آمده است: ما بر لزوم محاکمه عاملان، سازماندگان و حامیان مالی این اقدامات تروریستی تاکید می‌کنیم.

پیش از این بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز ضمن بیان اینکه از این حادثه متعجب و ناراحت شده است هرگونه کشتار یا اقدامات افراطی خشونت‌بار را محکوم کرد.

علاوه بر این "ویلیام هیگ"، وزیر امور خارجه انگلیس نیز این اقدام را محکوم کرده و عنوان کرد: من به شدت از شنیدن خبر این انفجار غمگین شده و بدون شک خواستار محکومیت مسئولان این اقدام تروریستی هستم.

هیگ همچنین متعهد شد که انگلیس برای کمک به دولت نیجریه در مقابله با تهدید تروریسم با این کشور همکاری نزدیک خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N224597