ایران در یادداشتی اعتراض‌آمیز به سازمان ملل خواستار شد

تشکیل جلسه فوری کمیته روابط با دولت میزبان سازمان ملل در خصوص صادر نکردن ویزای ابوطالبی

سیاسی

نمایندگی کشورمان در سازمان ملل متحد در یادداشتی اعتراض‌آمیز به رئیس کمیته روابط با دولت میزبان این سازمان، تشکیل جلسه فوری این کمیته را برای بررسی تخلف دولت آمریکا از تعهداتش بر اساس قرارداد مقر خواستار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این یادداشت ضمن ابراز نگرانی شدید جمهوری اسلامی ایران از اقدام دولت آمریکا در صادر نکردن روادید برای حمید ابوطالبی سفیر تعیین شده کشورمان آمده است: این اقدام دولت میزبان، مغایر با مقررات حقوق بین‌الملل و تعهدات این کشور بر اساس قرارداد مقر و عرف بین‌المللی است.

نمایندگی کشورمان با اشاره به اینکه این تخلف آمریکا مخل فعالیت نمایندگان کشورهای عضو سازمان ملل است، تشکیل جلسه فوق‌العاده کمیته روابط با دولت میزبان را در اسرع وقت خواستار شده تا به نقض تعهدات بین‌المللی دولت آمریکا فورا رسیدگی شود.

غلامحسین دهقانی، کفیل نمایندگی کشورمان در سازمان ملل همچنین در نامه جداگانه‌ای به دبیرکل این سازمان، از بان کی مون خواست یادداشت نمایندگی کشورمان به رئیس کمیته میزبان در اعتراض به اقدام غیرقانونی دولت آمریکا به عنوان سند رسمی سازمان ملل متحد منتشر شود.

انتهای پیام

کد N224596