امریکا تهدید علیه نخست وزیر و مقامات لیبی را محکوم کرد

لیبی,تهدید

تهران - ایرنا- امریکا روز دوشنبه ضمن تقبیح تهدیدهای انجام شده علیه نخست وزیر و اعضای کابینه لیبی این تهدیدها را ˈ شرم آور ˈ توصیف کرد و حرکت این کشور به جلو را ضروری دانست.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن ، ˈ جن ساکی ˈ سخنگوی وزارت خارجه امریکا در بیانیه ای گفت : در زمانی که لیبی بیش از همه به یک اجماع سیاسی برای پیشبرد گذار مردم سالارانه اش نیاز دارد ، تهدید و ارعاب از طریق حمله فیزیکی نباید مانع از فرآیند گفت وگوی مسالمت آمیز شود.

عبدالله الثانی نخست وزیر لیبی روز یکشنبه از مقام خود کناره گیری کرد و گفت : وی و خانواده اش یک روز قبل قربانی حمله مسلحانه خائنانه ای بودند که همسایه هایش را نیز به وحشت انداخته است .

ثانی کمتر از یک هفته پس از آن که مجلس به وی مسئولیت تشکیل کابینه را داد و یک ماه پس از آن که مجلس سلف وی را به دلیل ناکامی در مهار بی قانونی در این کشور افریقای شمالی برکنار کرد، از سمت خود کنار رفت .

ساکی گفت : تهدیدهای خشن علیه نخست وزیر یا دیگران شرم آور بوده و ما آن را به شدیدترین نحو محکوم می کنیم . ˈ

وی افزود: امریکا از تمام لیبیایی ها مصرانه می خواهد برای یافتن زمینه مشترک به منظور تضمین امنیت و حسن اداره کشور با یکدیگر همکاری کرده تا بتوانند گذار سیاسی را پیش ببرند.

ثانی که در دولت علی زیدان نخست وزیر مخلوع لیبی وزیر دفاع بود، تنها سه شنبه گذشته به عنوان نخست وزیر معرفی شده بود ولی در مورد انتصاب وی بحث و جدل وجود داشت.

مترجمام 1403 ** 1917
کد N224424