روسیه مداخله در امور داخلی اوکراین را رد کرد

روسیه,مداخله

مسکو- ایرنا- سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ادعای سران برخی کشورهای غربی و اوکراین مبنی بر مداخله کشورش در امور داخلی اوکراین را رد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای روزنامه روسی ˈآرگومنتیˈ لاوروف روز دوشنبه در یک نشست خبری در مسکو گفت : در امور داخلی اوکراین دخالت نمی کنیم زیرا چنین اقدامی را مغایر با منافع ملی روسیه می دانیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: هیچ عامل جاسوسی روسیه اعم از ماموران سازمان امنیت فدرال یا سازمان ضداطلاعات ارتش روسیه در اوکراین وجود ندارد.

رییس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین امکان دخالت نظامی روسیه در اوکراین و اعزام نیروی نظامی به این کشور را رد کرد.

وی همچنین با اشاره به ادعای حکومت اوکراین مبنی بر دستگیری چند افسر اطلاعاتی روسیه گفت : آنها اگر این افراد را دستگیر کرده اند باید شواهد مربوط به آن را ارائه کنند.

وی اظهارات مقام های اوکراینی مبنی بر این که شواهد مربوط به دستگیری افسران روس را در دیدار چهار جانبه در مورد اوکراین که روز 17 ماه آوریل جاری در وین ارائه می کنند عملی تحریک آمیز خواند واظهارداشت: کی یف درصدد جنجال آفرینی در نشست چهارجانبه ژنو است و آنها احتمالا شواهد جعلی و دروغین در این مورد ارائه می کنند.

لاوروف استفاده از زور علیه معترضان در اوکراین از طرف نیروهای امنیتی این کشور را اشتباه بزرگ وخطرناک عنوان کرد واظهارداشت: افرادی که در کی یف چنین اقداماتی را تشویق وتحریک می کنند باید پاسخگوی اعمال خود باشند.

وزیر امور خارجه روسیه جلوگیری حکومت اوکراین ازحضور و فعالیت خبرنگاران روس در این کشور را غیرقابل قبول خواند واظهارداشت : وضعیت مربوط به جلوگیری اوکراین از فعالیت خبرنگاران روس دراین کشور شکل نامطلوب ونامناسب می یابد.

وی افزود : تلاش می کنیم توجه جامعه جهانی وشرکای غربی را به این وضعیت جلب کنیم.

لاوروف گفت : غرب نسبت به این مساله سکوت کرده است واین امرحاکی ازسیاست معیارهای دوگانه کشورهای غربی در مسایلی همچون آزادی بیان است.

اروپام/2242**518**536
کد N224357