نوبخت:تدوین سیاست کلی برنامه ششم مهم ترین کار پیش روی دولت است

سخنگو

تهران بزرگ - ایرنا - معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری گفت : تدوین سیاست های کلی برنامه ششم توسعه کشور مهم ترین و بزرگترین کار پیش روی دولت در سال 93 است.

به گزارش ایرنا ، ˈمحمد باقر نوبختˈ عصر روز دوشنبه در اولین شورای برنامه ریزی استان تهران در سال 93 اظهار کرد : سال آینده می بایست برنامه ششم توسعه کشور طراحی شود که این امرنیازمند تدوین سیاست های کلی آن است.

وی با بیان این مطلب که کار فشرده ای برای تدوین سیاست کلی برنامه در پیش داریم، گفت: استان تهران و شورای برنامه ریزی در تدوین سیاست های برنامه ششم باید فعال تر عمل کند.

سخنگوی دولت با بیان این مطلب که استان تهران در کشور جایگاه ممتازی دارد و پیشانی نظام است، افزود: برای ما بسیار مهم است که استان در تدوین برنامه ششم وارد شده و موفق عمل کند .

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری از تدوین و طراحی الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت خبر داد و گفت: این الگو متشکل از 20 ماده به مجلس شورای اسلامی ارسال شده و منتظر پاسخ مجلس هستیم .

نوبخت اظهار کرد:هر تصمیمی که در خصوص بهبود شرایط بگیریم نیازمند برنامه ی مشخص و مدون است و برنامه موجود در دست کار دولت، برنامه پنجم است.

وی اضافه کرد : قیدو بندهای دست و پاگیر تحقق برنامه ها را با مشکل کرده و دولت تدبیر و امید مصمم است این قید و بندها را برطرف کند.

نوبخت افزود : سالجاری می خواهیم از رکود اقتصادی که داریم به رشد 3 درصدی برسیم که این نیازمند سرمایه گذاری است.

سخنگوی دولت با بیان این که باید بر طرح هایی که تا پایان سال 93 به اتمام می رسند ، متمرکز شویم،افزود : بیش از 3 هزار طرح نیمه کاره در کشور وجود دارد و تاکید داریم که طرح هایی که تا پایان سال 93 و ابتدای سال 94 به نتیجه می رسند،بودجه اختصاص داده شود .

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در باره سفر های استانی رییس جمهوری بیان کرد : باید در هر سفر استانی طرح های شروع شده را با اختصاص بودجه به اتمام برسانیم و در سفر رییس جمهوری به استان سیستان و بلوچستان 88 طرح نیمه تمام به بهره برداری خواهد رسید.

تهرام /9977/7247 ** 1917
کد N224326