تلاش دو دختر اتریشی برای پیوستن به شورشیان سوریه/ از هم اکنون خود را در بهشت می بینیم!

آمریکا اروپا

پلیس اتریش تایید کرد دو دختر نوجوان ساکن پایتخت این کشور، با هدف شرکت در جنگ علیه نظام سوریه راهی ترکیه شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه کرونن سایتونگ چاپ وین از تلاش  دو دختر دانش آموز اتریشی برای حضور در جنگ داخلی سوریه خبر داد. این دو نوجوان 15 و 16 ساله روز پنج شنبه به ترکیه رفته اند تا از آنجا برای پیوستن به شورشیان مسلح وارد سوریه شوند.

پلیس وین با تایید این خبر اعلام کرد هر این دو نوجوان با نوشتن نامه ای به خانواده های خود از آنها خداحافظی کرده و نوشته اند: "ما در راه درست گام برمی داریم. به سوریه می رویم تا برای اسلام بجنگیم. ما از هم اکنون خود را در بهشت می بینیم."

بر این اساس این دو از طریق پروازی به استانبول رفته و از آنجا راهی آدانا شهری در جنوب ترکیه شده اند که تنها 100 کیلومتر با مرز سوریه فاصله دارد. این روزنامه اتریشی می نویسد پلیس رد پای این دو دختر را تا این شهر دنبال کرده اما اطلاع دیگری از آنها ندارد.

در حال حاضر پلیس اتریش با همکاری پلیس ترکیه در جستجوی یافتن سرنخی از این دو نفر است. احتمال می رود آنها تا کنون با اعضای گروه های تروریستی فعال در سوریه تماس گرفته و یا خاک ترکیه را ترک کرده باشند.

این در حالی است که مقامات اروپایی با اعلام این که آمار عزیمت جوانان اروپایی به سوریه به بیش از 2 هزار نفر رسیده در این مورد ابراز نگرانی می کنند. جوانانی که با هدف پیوستن به گروه های وابسته به القاعده راهی سوریه می شوند بیشتر از کشورهای فرانسه، بلژیک، انگلیس، آلمان و اتریش هستند.