لاریجانی: نتیجه مذاکرات باید ماجراجویی‌های غربی‌ها را مرتفع کند/ اقتصاد کشور یک بیماری در خودش دارد

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خروجی مذاکرات هسته‌ای باید صیانت از دستاوردهای ملی باشد، گفت: نتیجه مذاکرات باید ماجراجویی‌های غربی‌ها را مرتفع کند.

به گزارش ایسنا،علی لاریجانی در مراسم تجلیل از خانواده‌های شهدای قوه مقننه که امروز (۲۵ فروردین) در محل کمیسیون تلفیق برگزار شد، گفت: این ایام که مصادف سال روز رحلت حضرت ام البنین (س) است فرصتی است تا عرض ادبی به خانواده محترم شهدا شود. حضرت ایشان هم همسر شهید و هم مادر چهار شهید بود از این جهت اسوه بسیار ارزشمندی برای مسلمانان محسوب می‌شود که راه فداکاری و مجاهدت را همیشه زنده نگاه داشت.

وی با بیان این که شهدای ما چراغ فروزان انقلاب اسلامی بودند، هستند و خواهند بود ادامه داد: شهدای انقلاب اسلامی همان مسلک فکری حضرت ام البنین (س) را مبنای حرکت خود قرار دادند و از این جهت یک صراط و راه روشنی را برای پیروان انقلاب اسلامی مشخص کردند.

این نماینده مجلس افزود: در طول تاریخ انقلاب اسلامی عوامل مختلفی را می‌توان به عنوان ارکانی که تحولی در جامعه ایجاد کرده‌اند را بررسی و برجسته کرد اما هیچ مدام مانند موضوع شهادت و مجاهدت ارزش تأثیر گذاری بر انقلاب ایران نداشتند، فرهنگ استقامت ایران را صاحب استقامت کرده است.

لاریجانی تصریح کرد: چه در دوره دفاع مقدس و چه بعد از آن که اتفاقاتی رخ داد موضوع ایثارگری بود که باعث ایستادگی شد و این روحیه ایستادگی متأثر از مجاهدت و شهادت بود که عامل قوام انقلاب اسلامی شد و به همین دلیل است که خانواده شهدا همیشه چشم و چراغ ملت ایران هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که امروز کشور در شرایط حساسی قرار دارد ادامه داد: شاید امروز ظاهر امر متفاوت شده باشد اما آنچه مختصات کشور چه از بعد اقتصاد، مصاف بین‌المللی و شرایط منطقه‌ای نشان می‌دهد این است که باید بر اصول ارزشمند استقامت ملی توجه کنیم.

وی با اعلام این که به دلایل مختلف اقتصاد کشور دچار مشکلاتی شده و بحث تولید دچار نقص شده ادامه داد: در برخی از خانواده‌ها مشکل بیکاری دامن‌گیر آن‌ها شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان این که کارهای زیربنایی خوبی تا کنون انجام شده افزود: اقتصاد کشور یک بیماری در خودش دارد، البته می‌شد در گذشته مسؤلان اجرایی کشور با تدبیر درست تری مانع ایجاد این شرایط می شدند.

لاریجانی ادامه داد: از نظر بین المللی موضوع هسته ای و مذاکرات آن، مذاکرات حساس و سرنوشت سازی است از این جهت که باید خروجی آن صیانت از دستاوردهای ملی کشور و هم نتیجه آن بتواند آن ماجراجویی‌های غربی‌ها را مرتفع کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسائل منطقه‌ای گفت: برخی از حسادت‌ها و کم فکری‌ها را در منطقه شاهد هستیم که باید نقش آفرینی دقیقی داشته باشیم.

لاریجانی ادامه داد: برای برخورد با این مسائل باید بر روحیه ایثارگری و فکر مجاهدت که باعث ارتقای عزت ایران شده تکیه کنیم کشورهایی که از این خصوصیت جدا می‌شوند دچار شرایط سرازیری می‌شوند و جوهره آن کشور از قوام استقلال و ایستادگی برخوردار نیست.

رییس مجلس با اشاره به نام‌گذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به نام سال فرهنگ اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی گفت: با مشکلات اقتصادی و پیچیدگی‌های بین‌المللی و شرایط منطقه‌ای باید شاهد همان روحیه ایثارگری و از خود گذشتگی در کشور باشیم.

وی تصریح کرد: معنی مدیریت جهادی این است که همه افراد با همه هستی خود کار اجرایی کنند و آن را به عنوان وظیفه مهم که سرنوشت کشور را تغییر می‌دهد سر لوحه کارهای خود قرار دهند.

لاریجانی ادامه داد: همان شرایط ایثارگری که در زمان جنگ وجود داشت امروزباید در عرصه‌های مختلف کشور ترجمه شود زیرا احیای این فکر در جامعه صلابت ایجاد می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان مراسم از خانواده شهدای قوه مقننه تجلیل کرد.

 

23503

کد N224245