دیپلمات های اروپایی: گزینه دیپلماسی در مورد حل بحران اوکراین در دستور کار قرار گیرد

اوکراین

تهران-ایرنا- خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: در حالیکه اتحادیه اروپا روز دوشنبه روسیه را به اعمال تحریم های بیشتر تهدید کرد برخی از دولت های اروپایی اعلام کردند که باید به گزینه دیپلماسی برای حل بحران اوکراین زمان بیشتری داد.

به گزارش رویترز از لوکزامبورگ، ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد : شکی وجود ندار د که مسکو عامل بی ثباتی در شرق اوکراین است.

وی یادآورشد که در این مقطع زمانی لازم است اتحادیه اروپا در مورد افزودن افراد بیشتری در فهرست تحریم های اتحادیه اروپا علیه برخی از مقام های روس و سابق دولت اوکراین بررسی انجام دهد.

این در حالی است که ˈرادوسلاو سیکورسکیˈ وزیر خارجه لهستان اعلام کرد که اتحادیه اروپا باید اکنون فهرست تحریم هایش علیه روسیه را گسترش دهد.

وی افزود: اتحادیه اروپا باید برای روسیه آشکار کند گه آنچه در شرق اوکراین انجام می دهد پیامدهایی به همراه دارد. اگر روسیه اقداماتش را در شرق اوکراین افزایش دهد انتظار افزایش تحریم ها علیه روسیه وجود دارد.

با این حال برخی از دولت های اروپایی نسبت به تشدید تحریم ها علیه روسیه محتاط بوده اندو معتقدند که تحریم ها علیه روسیه ممکن است مشکلاتی را برای اقتصاد اروپا ایجاد کند.

آلمان اعلام کرده که نشست آتی مقامات اتحادیه اروپا، آمریکا، روسیه و اوکراین در مورد بحران اوکراین می تواند به کاهش تنش ها کمک کند اگر چه گزینه تحریم ها همچنان روز میز است.

برخی از دیپلمات های اتحادیه اروپا اعلام کردند که این اتحادیه علاوه بر گسترش مسدود کردن دارایی ها و ممنوعیت برای سفر مقام های روس به کشورهای اروپایی در حال بررسی تدابیر سختگیرانه تر بیشتر از جمله محدودیت در امور تجاری و مالی با روسیه است که به گفته ویلیام هیگ باید به سرعت آماده شود.

ˈکارل بیلدتˈ وزیر خارجه سوئد همچنین اعلام کرد که مذاکرات روز پنج شنبه در ژنو می تواند به عنوان ضرب الاجلی در مورد هرگونه اقدام بیشتر اتحادیه اروپا در قبال بحرام اوکراین تلقی شود.

وی گفت: در این دوره زمانی ما نشست ژنو را پیش رو داریم بنابراین این فرصت برای روسیه مهیا است که روند کاهش تنش ها در اوکراین را آغاز کند. اگر روس ها تنش ها را افزایش دهند فکر می کنم ما باید تحریم ها را تشدید کنیم.

ˈژان آسلبورنˈ وزیر خارجه لوکزامبورگ معتقد است که تحریم ها علیه روسیه مشکل را حل نمی کند.

وی گفت: وظیفه مهم امروز ما این است که هرکاری می توانیم انجام دهیم تا نشست روز پنج شنبه ژنو در مورد بحران اوکراین برگزار شود و نمایندگان در یک فضای آرام مذاکره کنند.

وزیران خارجه اتحادیه اروپا بر گام ها در راستای کمک به اوکراین در راستای غلبه بر بحران اقتصادی اش توافق کرده اند.

مترجمام**9234**1010
کد N224172