کاظم صدیقی:

ریشه انسان‌ها تاثیر زیادی در زندگی‌شان دارد

سازمان اوقاف,امام جمعه موقت تهران,كاظم صديقي

امام جمعه موقت تهران گفت: عمل انسان‌ها از ریشه آنها نشات می‌گیرد، انسانی که ریشه دارد رشد و استحکامش در زندگی زیاد است و همواره در مسیرهای تعالی گام برمی‌دارد.

امام جمعه موقت تهران گفت: عمل انسان‌ها از ریشه آنها نشات می‌گیرد، انسانی که ریشه دارد رشد و استحکامش در زندگی زیاد است و همواره در مسیرهای تعالی گام برمی‌دارد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در مراسم شب هفت درگذشت «حاج مرادعلی توانا» پدر حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه که عصر امروز (دوشنبه) در مسجد امام صادق (ع) واقع در میدان فلسطین با حضور اقشار مختلف مردم، مدیران و مسئولان کشوری برگزار شد، اظهار کرد: اگر به آیات قرآنی توجه کنیم می‌بینیم که به اصل وجودی انسان‌ها توجه زیادی داشته است. ریشه انسان‌ها تاثیر زیادی در زندگی‌شان دارد. اگر به زندگی ائمه (ع) بنگریم متوجه می‌شویم که با داشتن ریشه‌هایی همچون رسول الله (ص) و فاطمه زهرا (س) و حضرت علی (ع) هرگز در طوفان‌هایی که در زندگی‌شان به وجود می‌آمد دچار مشکل نمی‌شدند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: انسان با ریشه همواره به سمت قرب الهی گام برمی‌دارد و در فضایل اخلاقی رشد و پیشرفت زیادی کسب می‌کند. انسان باید همواره در مسیر «ایاک نعبد و ایاک نستعین» گام بردارد. انسان با ریشه و والا هرگز حرام نمی‌خورد و حتی از مباحات زندگی نیز فاصله می‌گیرد.

صدیقی افزود: انسان با ریشه تمام کارهایش را برای قرب الهی انجام می‌دهد، حتی صله رحم، خوردن غذا و هر کار دیگری را و با تمام کارها همواره یک قدم به خداوند نزدیک‌تر می‌شود. انسان با شجره هر چقدر بیشتر رشد می‌کند حیات طیبه‌اش بالاتر می‌رود و هیچ قدمی را جز برای رضای خدا بر نمی‌دارد.

وی در پایان گفت: حکومت اسلامی ما یک ریشه اصیل داشت که توانسته است مرزها را درنوردد و به سمت رشد و تعالی پیش برود. حاج مرادعلی توانا از انسان‌های متعهدی بود که به حلال و حرام زندگی اهمیت زیادی می‌داد و نتیجه آن فرزندی شد که می‌بینیم همواره در راستای انقلاب گام برمی‌دارد و فرد مسئولیت‌شناس و متعهدی است.

انتهای پیام

کد N224126