خبرگزاری دوغان ترکیه نامزدی اوج آلان برای نوبل را تکذیب کرد

اوج آلان

آنکارا- ایرنا - خبرگزاری ˈ دوغان ˈ ترکیه روز دوشنبه نوشت : موسسه نوبل اخباری مربوط به نامزدی ˈعبدالله اوج آلانˈ رهبر زندانی ˈپ.ک.ک ˈ برای دریافت جایزه نوبل را تکذیب کرد.

به گزارش ایرنا ، خبرگزاری دوغان نوشت : مسوولان موسسه نوبل در پاسخ به سووال این خبرگزاری در باره نامزدی اوج آلان برای دریافت جایزه نوبل ضمن تکذیب آن اعلام کردند که در مورد نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل در سال 2014 میلادی نه به نامزدها و نه به نهادها و افرادی که فردی را نامزد کرده اند اطلاعاتی ارایه نشده و اخبار مندرج در مورد پذیرش نامزدی اوج آلان برای دریافت جایزه صلح نوبل صحت ندارد.

مسوولان موسسه نوبل عنوان کردند که اطلاعات مرتبط با نامزدها و اینکه فردی نامزد دریافت جایزه صلح نوبل است،حداقل 50 سال بعد منتشر می شود و تنها اسامی برندگان جایزه صلح از سوی این موسسه در اختیار افکار عمومی قرار داده می شود .

به نوشته خبرگزاری دوغان،اخبار منتشر شده در برخی از رسانه های جمعی ترکیه درمورد پذیرش نامزدی اوج آلان برای دریافت جایزه صلح نوبل در سال جاری میلادی واقعیت ندارد.

برخی رسانه های جمعی ترکیه امروز مدعی شدند که حزب ˈتغییرˈ (گوران) در اقلیم کردستان عراق، ˈعبدالله اوج آلانˈ رهبر زندانی حزب غیر قانونی ˈکارگران کردستان ترکیهˈ (پ.ک.ک) را که به جرم فعالیتهای تروریستی در حال حاضر در زندان جزیره ایمرالی بسر می برد ، برای دریافت ˈجایزه صلح نوبلˈ معرفی کرده است .

خاورم**2012** 230**1856
کد N223957