رژیم صهیونیستی بازار گرم کن ادعای جدید علیه سوریه

رژیم صهیونیستی,سلاح شیمیایی

بیروت – ایرنا – 7 ماه بعداز پایان بحران سلاح شیمیایی سوریه و همزمان با پیشرفت های ارتش سوریه در ریف دمشق و تمرکز اقدامات نظامی تروریست های مسلح در حلب، ناگهان ادعا شد که سوریه از گازهای سمی علیه مخالفان استفاده کرده و البته این بار رژیم صهیونیستی بازار گرم این معرکه است.

به گزارش ایرنا، روزنامه لبنانی « الاخبار» در شماره روز دوشنبه خود افزود: درخواست ها برای تشکیل اجلاس « ژنو 3»به منظور گفت وگوی بین نظام سوریه و مخالفان آن کاسته شده است زیرا شرایط میدانی و موفقیت های ارتش به نظام سوریه فرصت داده است تا همچون ژنو 2 هیچگونه عقب نشینی از مواضعش نکند.

تا امروز، مخالفان نظام سوریه در جبهه های نبرد دمشق و ریف آن ( الغوطه الشرقیه و القلمون) و همچنین شهر حمص و اطراف آن شکست های سختی خورده اند هرچند به نظر می رسد که تمام تلاش خود را برای کسب پیروزی در حلب متمرکز کرده اند تا شاید قبل از پایان نبردهای دمشق و ریف آن و حمص بتوانند به موفقیت هایی در این منطقه دست یابند.

در حلب یک گروه تروریستی تکفیری موسوم به « ارتش مهاجرین و انصار» می جنگد که بیشتر نیروهای آموزش دیده قفقازی هستند.

آرامش و ثبات در پایتخت و منطقه میانی سوریه به نفع نظام تمام شده است و به ارتش سوریه و همپیمانان آن اجازه داده است که بخشی بزرگ از نیروهای نخبه خود را به جبهه هایی که نبرد در آنها داغ است ، بفرستند و در این حال برای مخالفان بسیار سخت شده است که حتی به یک موفقیت کوچک در شمال و جنوب سوریه دست یابند.

در چنین شرایط سختی که مخالفان نظام سوریه در آن گرفتار شده اند و نتوانسته اند در کسب ، حلب ، درعا و قنیطره با همه حمایت های نظامی ، مالی ، سیاسی و رسانه ای به توفیقی چشمگیر دست یابند، بار دیگر ادعای استفاده سوریه از سلاح شیمیایی مطرح شد.

در مرحله قبلی دولت سوریه خواستار تحقیق در باره استفاده عناصر مسلح از سلاح شیمیایی در منطقه خان العسل حلب شد و طرف های غربی نظام سوریه را متهم کردند که درالغوطه الشرقیه علیه مخالفان از سلاح شیمیایی استفاده کرده است و به حمله نظامی تهدید کردند تا سرانجام موضوع با مداخله روسیه و خارج کردن سلاح های شیمیایی از زرادخانه سوریه پایان یافت.

اخیرا سوریه در دو نامه به دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت اطلاع داد که تروریست های تکفیری بار دیگر درصدد استفاده از سلاح شیمیایی هستند و قصد دارند سناریوی گذشته را تکرار کنند.

نظام سوریه در این دو نامه اعلام کرد که تماس های بین مخالفان در منطقه جوبر نزدیک دمشق را پیگیری کرده و این تماس ها تاکید دارند که گروه های تروریستی قصد استفاده از گازهای سمی را دارند تا بتوانند نظام سوریه را متهم کنند.

مخالفان نظام سوریه این بار سکوت کردند اما رژیم صهیونیستی بازار متهم کردن نظام سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی را گرم کرد.

پایگاه اینترنتی کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع امنیتی ارشد اسراییل ادعا که نیروهای ارتش سوریه اخیرا از سلاح شیمیایی علیه مخالفان خود استفاده کرده است.

این منبع امنیتی صهیونیست ها مدعی شد که نظام سوریه دست کم یک بار از سلاح های شیمیایی در منطقه حرستا در شرق دمشق استفاده کرده است و مواد شیمیایی بکار گرفته شده کشنده نیستند و تنها چند ساعت موجب مشکلات برای فرد استنشاق کننده می شود.

4 روز بعد مخالفان نظام سوریه با صدور بیانیه ای از جامعه جهانی خواستار تحقیق در باره ادعای استفاده دولت سوریه از گازهای سمی در حرستا شد و بدنبال آن رسانه های غربی ساز سلاح های شیمیایی را کوک کردند.

واشنگتن تاکنون اظهارنظری نکرده است و سخنگوی وزارت خارجه این کشور گفت که آمریکا تاکنون دلایلی برای استفاده از سلاح شیمیایی بدست نیاورده است.

انگلیسی ها و فرانسوی ها به نظر می رسد بیش ازدیگران علاقه دارند در این باره سخن بگویند و بر همین اساس، منابع غربی در پاریس گفتند که مقام های فرانسه از روز بعداز شکست اجلاس ژنو 2 همواره و در هر مناسبتی از امکان استفاده نظام سوریه ازسلاح شیمیایی سخن می گویند و خواستار تحرک جامعه جهانی در این زمینه می شوند.

الاخبار با اشاره به انتشار نوار صوتی از گفت وگوی مقام های ترکیه برای زمینه سازی مداخله این کشور در سوریه، به نقل از منابعی در نظام سوریه نوشت : این شایعه سازی و توطئه چینی ها دو هدف دارد یا اینکه مخالفان را از جنایاتی که مرتکب می شوند ، تبرئه کنند و یا اینکه برای ارتش سوریه در نبرد ریف دمشق و القلمون خط قرمز ترسیم کنند.

خاورم ** 1324 **1010
کد N223910