روسیه کشورهای خارجی حامی تروریست های ضدسوری را مسوول بکارگیری سلاح شیمیایی دانست

سوریه

مسکو-ایرنا- سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نگرانی کشورش را از مورد اخیر بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه اعلام کرد و گفت: کشورهای خارجی حامی تروریست های ضدسوری را مسوول بکارگیری سلاح شیمیایی می دانیم.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، لاوروف روز دوشنبه گفت: اخبار حاکی از بکارگیری سلاح شیمیایی در سوریه که چندین قربانی گرفته است موجب نگرانی شدید شده است.

وی افزود: بر این باوریم که در باره هر گونه اخبار یا موارد مربوط به بکارگیری سلاح شیمیایی یا اجزای آن باید تحقیقات دقیق صورت گیرد.

رسانه های خبری، روز جمعه از بکارگیری سلاح شیمیایی در شهر کفرزیتا سوریه توسط معارضان مسلح در روز جمعه گذشته خبر دادند که بر اثر آن دو نفر جان خود را از دست دادند و حدود یکصد نفر مصدوم شدند.

وزیر خارجه روسیه در ادامه سخنان خود گفت: حامیان خارجی گروه های افراطی مسلح سوری را که از هیچ تلاشی برای اخلال در روند امحای سلاح شیمیایی سوریه خودداری نمی کنند مسئول اصلی این حادثه می دانیم.

لاوروف معارضان مسلح سوری را متهم کرد که با بکارگیری سلاح شیمیایی علیه مردم تلاش می کنند بهانه دیگری برای مداخله نظامی خارجی در سوریه بیابند.

اروپام/2242**518**1856
کد N223897