وزیر صهیونیستی: توافق ژنو هیچ چیز را تغییر نمی دهد/ اظهارات کری قابل قبول نیست

ایران در جهان

"یووال اشتینتز" وزیر امور استراتژیک رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه در واکنش به اظهارات چندی قبل وزیر امور خارجه ایالات متحده در مورد برنامه هسته ای ایران، این سخنان را غیر قابل قبول دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، "یووال اشتینتز" وزیر اطلاعات و امور استراتژیک اسرئیل در گفتگویی رادیویی با انتقاد از اظهارات "جان کری" و غیر قابل خواندن آنها گفت: در گذشته و حتی اخیرا ما از مقامات آمریکایی چه در محافل خصوصی و چه عمومی و همچنین مقامات اروپایی و روسی می شنیدم که باید بین ایران و سلاح هسته ای سال ها فاصله ایجاد شود اما وزیر امور خارجه ایللات متحده گفته که توافق هسته ای بین شش ماه تا یک سال میان ایران و سلاح هسته ای فاصله ایجاد کرده است.

کری این اظهارات را اخیر در جلسه استماع سنا بیان کرده بود.

این مقام رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: آنچه کری در این رابطه گفته نگران کننده است. این اظهارات شگفت انگیر هستند بوده و قابل قبول نیستند.

اشتینتز افزود: ما نمی توانیم با توافقی موافقت کنیم که بین شش ماه تا یک سال ایران را از دستیابی به سلاح هسته ای دور می کند زیرا چنین توافقی هیچ چیز را تغییر نخواهد داد. چنین توافقی حتی ممکن است موجب تشویق ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای شده و علاوه بر آن موجب آغاز مسابقه تسلیحات هسته ای در خاورمیانه میان کشورهایی همچون عربستان سعودی، مصر، الجزایر و حتی ترکیه شود.

مقامات رژیم صهیونیستی بارها اعلام کرده اند که خواستار برچیده شدن کامل برنامه هسته ای ایران هستند و "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز توافق هسته ای ژنو میان ایران و غرب را بدترین معامله ممکن برای غرب و بهترین معامله برای تهران خوانده است.