ویلیام هیگ: اتحادیه اروپا درمورد تشدید تحریم ها علیه روسیه اقدام کند

اوکراین,روسیه

تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه انگلیس روز دوشنبه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست در مورد اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه در پاسخ به تشدید بحران در شرق اوکراین توافق کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لوکزامبورگ،ˈ ویلیام هیگˈ وزیر امور خارجه انگلیس پس از ورود به لوکزامبورگ برای شرکت در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا یادآورشد: امروز در مورد اعمال تحریم های بیشتر در پاسخ به اقدامات روسیه در اوکراین بحث هایی انجام خواهد شد. می بایست پیامدهایی به دنبال تشدید بحران در اوکراین وجود داشته باشد.

این اظهارات وزیر خارجه انگلیس در حالی مطرح شد که الکساندر تورچینف رییس جمهوری موقت اوکراین اعلام کرد که روسیه در حال تعرض به خاک اوکراین است.

وی ادامه داد: رویدادهای اخیر اوکراین نشان می دهد که روسیه به کشور ها تعرض کرده است. روسیه از اقدامات افراطیون و فعالیتهای خشونت آمیز در اوکراین حمایت می کند.

ˈسامانتا پاورˈ نماینده آمریکا در سازمان ملل نیز روز گذشته اعلام کرد که کشورش آماده است در صورتی که حوادث کنونی در اوکراین ادامه یابد، تحریم ها علیه روسیه را تشدید کند.

مناطق جنوب و شرق اوکراین با اکثریت ساکنان روس تبار یا روس زبان در دو هفته اخیر شاهد اعتراضات گسترده علیه حکومت اوکراین بوده و در چند روز گذشته در مناطقی همچون دونتسک، لوگانسک و خارکف چندین ساختمان دولتی به اشغال معترضان درآمد.

مترجمام**9234**1010
کد N223822