راهکارهای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی میان مرکز پژوهش های مجلس و بانک سپه بررسی می شود

مقاومت 92,مرکز پژوهش

تهران- ایرنا- مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و بانک سپه با تشکیل کارگروهی مشترک راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی را بررسی می کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، «کاظم جلالی» در دیدار با «سیدکامل تقوی نژاد» مدیر عامل بانک سپه گفت: در آخرین ماه های کار دولت دهم گزارش هایی از وضعیت اقتصادی کشور در مرکز پژوهش های مجلس تهیه شد که مشکلات کشور در بخش های اقتصادی را به خوبی تشریح کرده بود و در همین زمینه نیز گزارش از سوی مرکز در صحن علنی مجلس ارایه شد.

وی درباره اقدامات انجام شده در مرکز پژوهش های مجلس در حوزه اقتصاد مقاومتی، توضیح داد: از دو سال گذشته تاکنون گزارش هایی درخصوص اقتصاد مقاومتی از سوی مرکز پژوهش های مجلس تهیه و منتشر شده است بطوریکه می توان گفت این مرکز از پیشگامان عرصه اقتصاد مقاومتی بوده است.

رییس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه اقتصاد ایران تقریبا بانک محور است، تصریح کرد: از یک سو بیشتر فعالیت های اقتصادی از کمبود اعتبار مالی رنج می برند و از سوی دیگر بانک ها دغدغه کمبود منابع مالی دارند که باید در این زمینه تصمیماتی گرفته شود.

وی با تاکید بر اینکه این جلسه سرفصل همکاری های مشترک مرکز و بانک سپه خواهد بود، تصریح کرد: با ایجاد کارگروهی مشترک بین مرکز پژوهش های مجلس و بانک سپه می توان زمینه همکاری و تعامل دوجانبه در حوزه های پولی و بانکی و اقتصاد مقاومتی ایجاد کرد.

«سیدکامل تقوی نژاد» مدیرعامل بانک سپه در این نشست با اشاره به گزارش های مرکز پژوهش های مجلس در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه پولی و بانکی کشور، تصریح کرد: در بسیاری از بحث های مطرح شده کارشناسی کشور گزارش های مرکز پژوهش های مجلس مطرح می شود تاجایی که حتی این گزارش ها عامل تصمیم گیری های مهمی می شود.

تقوی نژاد درباره گزارش و طرح مرکز پژوهش های مجلس در خصوص سیاست های اصل 44 قانون اساسی، تاکید کرد: کار مرکز در حوزه اصل 44 خوب و کامل بود و اگر قانون مصوب در این زمینه که براساس سیاست های ابلاغی مدنظر رهبر معظم انقلاب تهیه شده بود به درستی اجرایی می شد امروز شاهد بسیاری از مشکلات کنونی در حوزه اقتصاد نبودیم.

وی افزود: اگر سند چشم انداز و قانون های بالادستی به عنوان زیربنای امور اجرایی مدنظر قرار گیرد بسیاری از بندهای اقتصاد مقاومتی اجرایی می شود.

«محمد قاسمی» معاون پژوهش های اقتصادی و بودجه مرکز پژوهش های مجلس، در این نشست اعلام کرد: مرکز پژوهش های مجلس تنها مرکزی است که پایش های لحظه ای در حوزه کسب و کار انجام می دهد و هر سه ماه یکبار با دریافت اطلاعات از 290 تشکل فعال در زمینه فضای کسب و کار، گزارش هایی را در این حوزه تعریف می کند.

سیام**9103** 1418
کد N223754