فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق ارتش:ارتش ایران نیروی قدرتمند منطقه است

ارتش جمهوري اسلامي ايران

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نیروی زمینی ارتش گفت: این نیرو به لحاظ دفاعی، توان رزمی، تولید سلاح پیشرفته و تاکتیک در منطقه حرف اول را می‌زند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، امیر"علیدوست" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در زمان انقلاب و هنگامی‌که امام راحل فرمودند ارتش باید بماند، دست رد بر سینه منافقین زده و روح دوباره‌ای به ارتش دمیده شد.

وی با اشاره به این‌که تنها بازوی مقتدر انقلاب ارتش بود، افزود: در آن زمان هیچ نیروی نظامی دیگری وجود نداشت و ارتش توانست با حمایت مردم و پشتیبانی ولایت فقیه در راه اهداف مقدس انقلاب اسلامی گام بردارد.

امیرعلیدوست اضافه کرد: اگر انقلاب اسلامی ایران را یک مثلث تصور کنیم یکی از اضلاع آن رهبری، ضلع دیگر مردم و ارتش هم ضلع سوم این مثلت به شمار می‌رفت که بدنه اصلی آن را جوانان پرشور انقلابی تشکیل دادند و در همان روزهای نخست انقلاب نیز بسیاری از آنها به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

وی ادامه داد: اگر در آن روزها ارتش نبود شاید انقلاب اسلامی هم به پیروزی نمی‌رسید و یا خیلی دیر این موفقیت به دست می‌آمد از این رو همراهی ارتش با مردم موجب جلو افتادن پیروزی انقلاب اسلامی شد.

ارشد نظامی ارتش در جنوب شرق کشور یادآوری کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از سوی منافقین انحلال ارتش زمزمه می‌شد اما همین ارتش در عملیات مرصاد منافقین را از هم فروپاشیده و مردانگی و غیرتمندی ارتشیان باعث از بین رفتن توان منافقین شد.

وی گفت: در زمان جنگ ارتش تعداد 48 هزار شهید را تقدیم جمهوری اسلامی کرد اما بعد از آن نیز تعداد این شهدا به 52 هزار نفر رسیده‌ است به طوریکه این افراد در میادین مین، مناطق مرزی، درگیری با منافقین و ... به درجه شهادت رسیده‌اند.

امیرعلیدوست همچنین تصریح کرد: خوشبختانه ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به فرماندهی فرمانده معظم کل قوا، در اوج آمادگی به‌سر می‌برد و آماده است تا هرگونه تهدید و تهاجم را با صلابت پاسخ دهد.

وی افزود: یکی از علل اساسی عدم حمله دشمنان به خاک ایران اسلامی، آمادگی نیروها، رهبری خوب و در صحنه بودن مردم است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب‌شرق نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: دشمنان تحریم و تهاجم اقتصادی را در پیش گرفته و اکنون نیز جنگ روانی علیه ایران را به راه انداخته اند، اما با یاری خداوند و مدیریت خوب از این پیچ تاریخی هم خواهیم گذشت و سربلند بیرون می‌آییم.

وی همچنین با اشاره به این‌که ارتش در گذشته تجهیزات تماماً غربی داشت گفت: با دستور امام راحل مبنی بر خودکفایی ارتش، شاید نخستین ارگانی که به لحاظ موقعیت به فکر خودکفایی افتاد ارتش بود و امروز هم شاهد هستیم که این نیرو به لحاظ دفاعی، توان رزمی، تولید سلاح پیشرفته و تاکتیک در منطقه اول است.

امیرعلیدوست با اشاره به این‌که در منطقه نیرویی به قدرتمندی ارتش ایران نیست، تاکید کرد: توان ارتش جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس اثبات شده است ضمن اینکه امروز این قدرت با روزهای جنگ متفاوت و بسیار بیشتر شده است به گونه‌ای که ادعا می‌کنیم در مقابل هر تهاجم و تهدید پیروز خواهیم بود.

ارشد نظامی آجا در جنوب‌شرق کشور تصریح کرد: فرق اساسی ارتش ایران با سایر ارتش‌های دنیا در این است که آنها تجهیزات محور هستند اما ارتش ما دارای نیروی انسانی شهادت طلب، با ایمان و معنوی است.

وی یادآور شد: در حال حاضر تمامی مهمات ارتش جمهوری اسلامی ایران تولید داخل بوده و هیچ‌گونه تجهیزاتی از خارج دریافت نمی‌شود ضمن اینکه ایران از قدرت‌های اول دنیا در ساخت موشک به شمار می‌رود.

امیرعلیدوست در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: ارتش نیز سعی می‌کند با حداکثر صرفه‌جویی در تمام زمینه‌ها پا به پای اقتصاد مقاومتی حرکت کند.

وی با بیان این‌که ما تحریم‌ها را به فرصت تبدیل می‌کنیم گفت: بُعد دیگر اهداف ارتش تولید ثروت است یعنی تلاش می‌شود تا بر اساس موقعیت و شرایط جغرافیایی بتوانیم ثروت تولید کنیم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب شرق نیروی زمینی ارتش بیان کرد: خوشبختانه ما از برنامه افق 1404 جلوتر هستیم چراکه ارتش از دو دهه قبل از این برنامه شروع به فعالیت کرده و الآن به اهداف مورد نظر در چشم‌انداز 20 ساله رسیده است و ان‌شاءالله در آن زمان خیلی بهتر از اکنون خواهد بود.

امیرعلیدوست در پایان نیز به رژه روز 29 فروردین‌ماه اشاره و خاطرنشان کرد: از مردم دعوت می‌شود تا همانند گذشته با حضور در این مراسم باشکوه، بار دیگر نظاره‌گر و مشوق فرزندان خود باشند.

انتهای پیام

کد N223349