ابراز امیدواری خانواده امیر حکمتی در خصوص احتمال آزادی قریب‌الوقوع وی

امیر حکمتی

خانواده امیر میرزایی حکمتی در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس ابراز امیدواری کردند که با توجه به کاهش محکومیت وی در دادگاه تجدیدنظر، وی به زودی آزاد شود.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کریس هایز سخنگوی خانواده امیر میرزایی حکمتی به آسوشیتدپرس، گفت: هفته گذشته خانواده حکمتی مطلع شدند که وی در دادگاه انقلاب به دلیل اتهاماتی سبک‌تر مبنی بر همکاری با دولت متخاصم محکوم و به 10 سال زندان فرستاده شده است.

 


وی بیان کرد: این یک تغییر بسیار خوب است و تمام این اتفاقات با توجه به وکیل جدید او خوب پیش می‌رود.


 


امیر میرزایی حکمتی که هم‌اکنون 31 سال دارد در اوت 2011 زمانی که برای دیدار با اقوام نزدیکش به تهران آمده بود به اتهام جاسوسی برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بازداشت و سپس پس از محاکمه در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد.


 


دیوان عالی بعدتر در سال 2012 محکومیت وی را تغییر داد اما وی هنوز در پشت میله‌های زندان به سر می‌برد.


 


محمود علیزاده طباطبایی وکیل امیر حکمتی در گفت‌وگو با روزنامه نیویورک تایمز اعلام کرد که محکومیت وی از اعدام به 10 سال حبس کاهش یافته است.


 


وی همچنین روز گذشته در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس گفت خواستار آزادی مشروط حکمتی از زندان اوین است و ابراز امیدواری کرده بود که حکمتی بتواند پس از گذراندن یک سوم از مدت زمان محکومیت خود یعنی حدود سه سال آزاد شود.


 


محمود علیزاده افزود: بر اساس قانون یک زندانی پس از گذراندن یک سوم از مدت زمان محکومیت خود اگر در طول این مدت از خود رفتار مناسب در زندان نشان دهد می‌تواند به صورت مشروط آزاد شود.


 


وی یادآور شد: یک سوم مدت زمان محکومیت حکمتی حدود ماه‌های سپتامبر یا اکتبر سال جاری میلادی پایان خواهد یافت.


 


حکمتی می‌تواند بر اساس قانون آزادی مشروط با توجه به تصمیم دادگاه کشور را ترک کند از این رو وی خواهد توانست با خانواده خود ملاقات داشته باشد.


 


انتهای پیام


 
           
کد N223248