یک عضو هیات رییسه کمیسیون عمران:

اسکانیاهایی که امسال دچار حادثه شده‌اند، قبلا مجوز شماره‌گذاری گرفته‌اند

سیاسی

یک عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عدم شماره‌گذاری یکی از مدل‌های اتوبوس اسکانیا،گفت:سیستم استانداردسازی در کشور وجود ندارد و سخنان کارخانه تولیدکننده اتوبوس اسکانیا مبنی بر استاندارد بودن کلیه اتوبوس‌های این شرکت صرفا یک ادعاست.

محمد فیروزی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: کمیسیون عمران قبل از سال با بررسی از وضعیت و کیفیت تولید اتوبوس‌های اسکانیا گزارشی تهیه کرد.

نماینده مردم نطنز در مجلس افزود: بر اساس این گزارش تفاهمنامه‌ای بین نیروی انتظامی و شرکت تولیدکننده اتوبوس‌های اسکانیا به امضا رسید. طبق این تفاهمنامه اتوبوس‌هایی شماره‌گذاری می‌شوند که رفع نقص شده باشند.

وی با اشاره به حوادث اتوبوس‌های اسکانیا در سال جاری متذکر شد: شاید اتوبوس‌هایی که در سال جدید دچار حادثه شدند از جمله مدل‌های اتوبوس‌های اسکانیا باشند که قبلا مجوز شماره‌گذاری گرفته باشند ولی فاقد سیستم‌های ایمنی و استاندارد بوده باشند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون عمران تصریح کرد: از آنجا که نیروی انتظامی مسئول شماره‌گذاری اتوبوس‌های اسکانیا است و تفاهمنامه‌ای دال بر شماره‌گذاری خودروهای فاقد نقص فنی بین نیروی انتظامی و شرکت تولیدکننده اتوبوس‌های اسکانیا به امضا رسیده است بنابراین می‌توان نیروی انتظامی را مسئول حوادث اتوبوس‌های اسکانیا دانست.

انتهای پیام

کد N223070