کمک ۲۰۰ هزار دلاری منافقین به معاون نخست وزیر عراق

سیاسی

یک روزنامه‌نگار و نویسنده عراقی از کمک‌های مالی هنگفت گروهک تروریستی منافقین به معاون نخست وزیر عراق پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) هایده العامری که سابقا از هواداران صالح المطلق، معاون امور خدماتی نخست وزیر عراق بوده است با نوشتن یک یادداشت سیاسی، انتقادات تندی را متوجه این شخصیت حامی منافقین و مخالف نخست وزیر عراق کرده است.

العامری با حمله به المطلق، وی را سمبل فساد معرفی کرده و از او به دلیل ایفای نقش فعال در تخریب فهرست العراقیه و شکستن کمر اهل سنت عراق انتقاد کرده است.

این روزنامه نگار با انتقاد از کم‌رنگ شدن حمایت‌های المطلق از منافقین نوشت: المطلق زمانی ۲۰۰ هزار دلار از مجاهدین خلق (منافقین) دریافت می‌کرد اما اکنون که دریافت‌های میلیونی دارد، آنها را فراموش کرده است.

بنابر گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان، العامری با اشاره به شبکه ماهواره‌ای وابسته به المطلق با نام «البابلیه» نوشت: برادر المطلق این شبکه را به یک شبکه تبلیغاتی برای دعانویسان و ساحران و طب گیاهی تبدیل کرده است و تا چندی پیش ماهانه ۲۰۰ هزار دلار از مجاهدین خلق در دوبی تحویل می‌گرفت علی رغم اینکه هزینه‌های البابلیه در ماه از رقم ۵۰ هزار دلار تجاوز نمی‌کرد.

صالح المطلق، رییس جبهه الحوار عراق که از مخالفان عمده نوری مالکی است، اصلی‌ترین سیاستمدار حامی گروهک منافقین در عراق است و بارها در نشست‌های این گروهک در پادگان اشرف شرکت داشته است.

انتهای پیام

کد N222880