درگیری مسلحانه در شرق اوکراین پنج کشته و مجروح برجای گذاشت

درگیری های مسلحانه,ریانووستی

مسکو- ایرنا- در جریان درگیری مسلحانه در شهر اسلاویانسک اوکراین میان نیروهای دولتی و ملی گرایان این کشور از یک طرف و معترضان، سه نفر کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، درگیری های مسلحانه بامداد روز دوشنبه در شهر اسلاویانسک در استان دونتسک از سرگرفته شد و نیروهای امنیتی در حال اجرای عملیات نظامی در این منطقه هستند.

نیروهای امنیتی با استفاده از نفربرهای زرهی و سلاح های خودکار، از دو محور به مواضع معترضان حمله کردند. یکی از رهبران معترضان طرفدار روسیه در اسلاویانسک به ریانووستی گفت: در جریان درگیری مسلحانه یک نفر از معترضان و دو نفر از جنگجویان جنبش تندروی ˈجناح راستˈ کشته شدند.

وی به تلفات نیروهای دولتی اشاره ای نکرد.

این در حالی است که ˈآرسن آواکوفˈ وزیر کشور اوکراین روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرده بود ˈدر جریان علمیات ضدتروریستی در اسلاویانسک، یک افسر سازمان امنیت اوکراین کشته و چهار مامور دیگر مجروح شدندˈ.

معترضان در روزهای اخیر چند ساختمان حکومتی را در شهر اسلاویانسک تحت کنترل گرفته اند.

در همین حال دادستانی کل اوکراین اعلام کرد: افرادی که ساختمان های حکومتی را اشغال می کنند محاکمه خواهند شد و این اقدام آنها به عنوان عمل تروریستی محسوب شده و مجازات های شدیدی علیه آنها اعمال می شود.

اروپام/2242**۵۱۸**1485**1337
کد N222854