اولتیماتوم رئیس جمهور موقت اوکراین به مخالفان

الکساندر تورچینوف، رئیس جمهوری موقت اوکراین روز یکشنبه اولتیماتوم داد که نیروهای نظامی اوکراین عملیات گسترده “ضد تروریستی” را صبح فردا در شرق کشور آغاز خواهند کرد.

اولتیماتوم رئیس جمهور موقت اوکراین به مخالفانالکساندر تورچینوف، رئیس جمهوری موقت اوکراین روز یکشنبه اولتیماتوم داد که نیروهای نظامی اوکراین عملیات گسترده “ضد تروریستی” را صبح فردا در شرق کشور آغاز خواهند کرد.

 

 

 

وی همزمان به افراد مسلحی که ساختمان های دولتی را در شهرهای شرقی اوکراین محاصره کرده اند تا ساعت ۸ صبح فردا به وقت محلی فرصت داد تا این محل ها را باز پس دهند.

بر اساس گزارش ها، نیروی نظامی اوکراین در حال حاضر در اطراف شهر اسلاویانسک مستقر شده اند.

وی گفت: “مقامات امنیتی کشور تصمیم گرفته اند تا این عملیات “ضد تروریستی” را با حضور نظامیان اوکراین آغاز کند . ما هرگز به روسیه اجازه نخواهیم داد تا اقداماتی همچون آنچه در کریمه انجام داد را در مناطق شرقی اوکراین تکرار کند. این یک جنگ میان مردم اوکراین نیست، این یک درگیری مصنوعی است که با هدف تخریب دولت و کشور آغاز شده است.”

وی همچنین هشدار داد که دولت اوکراین افراد مسلح طرفداران روسیه در شرق کشور را تحمل نخواهد کرد و خواستار “همبستگی” مردم اوکراین برای مقابله با “متجاوزان خارجی” شد.

 

منیع: یورونیوز

49261

کد N222668