به منظور برگزاری سی و چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی؛

هیات بلندپایه ترکیه عصر امروز وارد تهران می‌شود

سیاسی

به منظور برگزاری بیست و چهارمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و ترکیه، هیات بلند پایه اقتصادی ترکیه عصر امروز وارد تهران می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جودت ییلماز وزیر توسعه ترکیه در راس هیاتی بلندپایه عصر امروز وارد تهران می‌شود و در سفر دو روزه‌اش با مقامات سیاسی و اقتصادی کشورمان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

قرار است 60 تاجر ترک وزیر توسعه ترکیه را در این سفر همراهی کنند. همچنین نشست بازرگانی میان بازرگانان ایران و ترکیه نیز در اتاق بازرگانی ایران در حاشیه این سفر برگزار خواهد شد.

قرار است در کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور موضوعات مربوط به انرژی، حمل و نقل، تجارت، ورودی‌های مرزی، همکاری‌ها در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت و درمان، آموزش عالی، سرمایه‌گذاری و گردشگری مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

موضوع اجرایی شدن کاهش تعرفه‌های گمرکی که در سفر اردوغان به تهران به امضای مقامات دو کشور رسید در این سفر در دستور کار قرار دارد.

همچنین آخرین موضوعات درباره هماهنگی‌ها در رابطه با سفر حسن روحانی رییس‌جمهور کشورمان به ترکیه نیز در این سفر مورد گفت‌وگو قرار می‌گیرد و دو طرف تلاش می‌کنند تاریخی برای انجام این سفر نهایی کنند.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ریاست طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را بر عهده دارد.

ییلماز در این سفر با روحانی، جهانگیری و ظریف دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N222623