انتقاد اسنکدری از بی‌توجهی برخی مسئولان به طرح‌های تاثیرگذار در حوزه فرهنگ دین

سیاسی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بر لزوم پرهیز از برخورد سطحی و شعاری با نامگذاری امسال تاکید کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بر لزوم پرهیز از برخورد سطحی و شعاری با نامگذاری امسال تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام اسکندری با اشاره به نامگذاری سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» توسط مقام معظم رهبری اظهار کرد: مقام معظم رهبری اشراف خوبی بر مسائل کشور و جامعه دارند و همانند دیده‌بانی هستند که بی‌وقفه مسائل کشور را رصد می‌کنند. ایشان با توجه به خطر رخنه فرهنگی دشمن و مشکلاتی که در کشور وجود دارد، مسئله فرهنگ را مهم‌تر از اقتصاد می‌دانند، بنابراین نباید با این نامگذاری به صورت شعاری و سطحی برخورد کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با ذکر برخی آفت‌ها و موانعی که در برابر تحقق اهداف نامگذاری امسال وجود دارد، گفت: مدیریت جهادی یعنی تمام دست اندرکاران امور فارغ از چارچوب‌های کاغذبازی ادارات، مشکلات جامعه را برطرف کنند.

اسکندری، دسته‌بندی کردن جریان‌های سیاسی کشور به اصلاح طلبی و اصولگرایی را از مشکلات اساسی کشور دانست و گفت: این تفکر جز سرگرم کردن مردم و هدردادن فرصت‌ها و امکانات و اعتبارات کشور، هیچ منفعتی برای نظام و مردم ندارد.

وی گفت: ما انقلاب نکردیم که یک طیف برود و طیف‌های دیگری بیاید که برای کسب منافع باندی و جناحی، امکانات کشور را هدر دهند و مردم، مظلومانه نظاره‌گر کارهای آنها باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم بی‌توجهی برخی مسئولان به طرح‌های کاربردی و تاثیرگذار در حوزه فرهنگ دین را مورد انتقاد قرار داد و افزود: با وجود اینکه در ۳۵ سال گذشته تبلیغات منفی زیادی علیه روحانیت صورت گرفته، ولی مردم هنوز روحانیت را نقطه اتکای باورهای دینی خود می‌دانند و به این قشر اعتماد دارند، بنابراین به لحاظ وجود چنین سرمایه ارزشمندی باید زمینه‌ای فراهم شود که مردم به راحتی نیازمندی‌های فکری، معنوی و دینی خود را از روحانیت دریافت کنند.

اسکندری با بیان اینکه امسال توجه به مسئله فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از خواسته‌های مقام معظم رهبری است، افزود: اکنون که ابتدای سال است همه مسئولان استانی و شهری باید بر اساس نامگذاری سال و فرمایشات مقام معظم رهبری در مشهد، توجه به مسائل فرهنگی را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام

کد N222527