100 مظنون به اقدامات تروریستی در کراچی پاکستان بازداشت شدند

کراچی,تروریستی

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان دوشنبه گزارش دادند: نیروهای امنیتی در عملیات ضد تروریستی در شهر بندری ˈکراچیˈ مرکز ایالت سند در جنوب پاکستان، بیش از 100 نفر از مظنونان و عناصر اصلی حملات تروریستی و قتلهای هدفمند سیاسی را بازداشت کردند.

رسانه های پاکستانی به نقل گزارش پلیس کراچی افزودند: این عملیات در 24 ساعت گذشته در مناطق مختلف شهر کراچی بویژه خیابان ˈمادو گوتˈ در مرکز شهر صورت گرفت.

نیروهای پلیس، تکاوران و یگان ویژه واکنش سریع در مناطق مورد نظر مخفیگاههای تروریست ها و عناصر وابسته به گروههای غیرقانونی را شناسایی و در حملات ضربتی آنان را غافلگیر و بازداشت کردند.

نیروهای امنیتی پاکستان همچنین مقادیری مهمات، صدها قبضه سلاح کمری و کلاشینکف را از مخفیگاههای تروریست ها کشف و ضبط کردند.

دولت پاکستان در ماههای گذشته، عملیات برنامه ریزی شده ای را علیه گروههای تروریستی، افراط گرایان، عاملان قتلهای هدفمند و آدمربایان در شهر بندری کراچی مرکز ایالت سند آغاز کرده است.

در همین حال پلیس کراچی اعلام کرد: سه نفر از اعضای گروه مذهبی و افراطی ˈالجماعتˈ در جریان تیراندازی مهاجمان ناشناس در حوالی خیابان ˈرینگˈ در منطقه ˈبازار کنتˈ کشته شدند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

ˈمحمد نواز شریفˈ نخست وزیر پاکستان در روزهای گذشته در دیدار با مقامهای ارشد دولت ایالتی سند و فرماندهان نیروهای پلیس تاکید کرد: عملیات ضدتروریستی در کراچی تا زمان برقراری کامل صلح و نابودی عاملان خشونتها در این شهر ادامه خواهد داشت.

ˈمحمد ظهیرالاسلامˈ رییس سازمان اطلاعات پاکستان پیشتر در گزارشی درباره علل تداوم خشونتها و فعالیت گروههای مسلح در کراچی گفته بود: بسیاری از احزاب سیاسی در ایالت سند در تشدید اوضاع نابسامان این شهر مقصر بوده و عوامل وابسته به این احزاب در اخاذی، درگیری و ربودن فعالان سیاسی و دیگر اعمال مجرمانه نقش دارند.

انفجار بمب، افزایش خشونتهای فرقه ای و قتلهای هدفمند در کراچی در ماههای گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان پیشتر اعلام کرده بود: سال 2013 میلادی مرگبارترین سال برای مردم کراچی بوده و در طول این سال، سه هزار و 251 پاکستانی در جریان خشونتهای سیاسی و قتلهای هدفمند تروریستی به ویژه با انگیزه های فرقه ای کشته شدند.

آساق**ا.ر**1095**1577
کد N222470