تظاهرات شبانه مصری‌ها در محکومیت بازداشت‌ها و نامزدی سیسی

سیاسی

جمع زیادی از حامیان اخوان المسلمین مصر با برپایی راهپیمایی‌های شبانه در استان‌های مختلف، ضمن محکوم کردن "کودتای نظامی" و اقدامات نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان، خواهان بازگشت مشروعیت و سرنگونی "دولت کودتا" شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، جمع زیادی از حامیان اخوان المسلمین با برپایی راهپیمایی‌های شبانه در استان "اسکندریه"، "کودتای نظامی" مصر را محکوم و مخالفت خود را با نامزدی عبدالفتاح سیسی، وزر دفاع سابق این کشور در انتخابات ریاست جمهوری ‌آتی اعلام کردند.

تظاهرکنندگان با در دست داشتن پلاکاردهای نماد میدان "رابعة العدویة" و سر دادن شعارهایی علیه مسئولان دولت، خواهان آزادی بازداشت‌شدگان و محاکمه عاملان کشتار تظاهرکنندگان شدند.

همچنین در استان "اسیوط"، "جیزه" و شهر "نصر" در قاهره تظاهرات مشابهی برگزار شد.

تجمع‌کنندگان ضمن محکوم کردن اقدامات نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان، خواهان پاکسازی دستگاه قضایی مصر از "کودتاچیان" شدند.

از سوی دیگر، جمعی از دانشجویان در دانشگاه علوم و آداب اسلامی در دانشگاه "دمنهور" و جمعی از دانشجویان دانشگاه "المنصوره" با برگزاری تظاهرات خواهان برکناری دولت کودتا و بازگشت مشروعیت شدند.

از سوی دیگر، دادستانی شهر "نصر"، پرونده 300 تن از دانشجویان دانشگاه الازهر را به اتهام حمله به نیروهای پلیس و پیوستن به گروه‌های تروریستی به دادگاه کیفری ارجاع داد.

انتهای پیام

کد N222425