قرآن‌پژوهی، لازمه تحقق شعار سال در بخش فرهنگ است

قرآن کريم,اقتصاد و فرهنگ

یک استاد دانشگاه قرآن‌پژوهی را لازمه تحقق شعار سال بیان کرد و گفت: فعالیت‌های قرآنی باید در مباحث فرهنگی همراه با جذابیت ارائه شوند تا جوانان به این قبیل برنامه‌ها ترغیب شوند.

محمدزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به نام‌گذاری شعار سال با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» در رابطه با الزامات تحقق این شعار بیان کرد: در بخش فرهنگ که در شعار سال، مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید داشته‌اند آنچه حائز اهمیت است، پرداختن به بحث قرآن‌پژوهی است.

وی قرآن‌پژوهی در فعالیت‌های فرهنگی را ضعیف دانست و اضافه کرد: فعالیت‌های قرآنی باید در مباحث فرهنگی همراه با جذابیت ارائه شوند تا جوانان به این قبیل برنامه‌ها ترغیب و تشویق شوند.

محمدزاده ادامه داد: عرفان‌های نوظهور و کاذب از مهمترین آسیب‌هایی است که نسل جوان و نوجوان جامعه ما را تهدید می‌کند در سال‌ جاری که بخشی از آن به نام فرهنگ نام‌گذاری شده و رهبر معظم انقلاب نیز فرهنگ را مهم‌تر از اقتصاد و به مثابه هوا برای تنفس نام برده‌اند، پرداختن به این قبیل مسائل بسیار ضروری است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان ادامه داد: ضرورت دارد به‎منظور مقابله با عرفان‌های کاذب و نوظهور، افرادی که در این زمینه تخصص دارند، وارد عمل شده و نسبت به این مسئله واکاوی داشته باشند.

وی تقویت انجمن‌های علمی و دانشجویی را ضرورتی در تحقق شعار سال دانست و افزود: لازم است مباحث مربوط به مهدویت، ولایت‌ فقیه و سایر مباحث دینی در سایت‌ها درج شود تا اطلاعات درستی در این زمینه در دست نسل نوجوان و جوان جامعه باشد.

محمدزاده اساتید معارف دانشگاه‌ها را پتانسیل بسیار خوبی برای فرهنگ‌سازی دینی در بین نسل جوان جامعه دانست و اضافه کرد: لازم است شخصیت‌های دینی و مذهبی که به استان دعوت می‌شوند در جلسات عمومی از آنها استفاده شایسته شود و حضور آنها فقط محدود به جلسات برای قشر و گروه خاصی نشود.

انتهای پیام

کد N222315