در آستانه انتخابات پارلمانی برگزار شد؛

دیدار آیت‌الله سیستانی و مقتدی صدر درباره اوضاع عراق

عراق

در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق، رهبر جریان صدر و آیت الله سیستانی طی دیداری در خصوص اوضاع سیاسی و امنیتی عراق و نیز انتخابات پارلمانی این کشور بحث و مذاکره کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، دفتر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی روز یکشنبه به دیدار آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در نجف رفته است.

در این بیانیه آمده که دو طرف در این دیدار اوضاع عراق و لزوم برقراری امنیت و ارائه خدمات به مردم این کشور مورد بررسی قرار دادند.

مرجع عالیقدر شیعیان و رهبر جریان صدر همچنین تاکید کردند که باید از طایفه‌گرایی‌ها و تروریسم دوری و در مقابل فساد ایستادگی شود و منافع ملی فرای منافع گروهی قرار گیرد و وحدت اسلامی و ملی حفظ شود.

دفتر جریان صدر در این بیانیه اعلام کرد که این دو مقام بر لزوم مشارکت مردم عراق و احساس مسئولیت آن‌ها برای انتخاب شخص شایسته‌تر و باکفایت‌تر در انتخابات پارلمانی آتی تاکید و اعلام کردند: انتخابات تنها راه برای تغییر اوضاع به شرایط بهتر است.

مقتدی صدر پیشتر در کنفرانسی خبری اعلام کرد که تصمیم وی برای کناره‌گیری از عرصه سیاسی همچنان به قوت خود باقی است و فعالیت‌های سیاسی در عراق "یک بازی کودکانه است".

در همین راستا و در پی آنکه ایاد علاوی، رهبر فهرست العراقیه اعلام کرد که هماهنگی میان وی با مقتدی صدر و مجلس اعلای اسلامی عراق در خصوص تشکیل دولت آتی وجود دارد فراکسیون آزادگان وابسته به جریان صدر وجود هرگونه هماهنگی با هر طرفی را جهت تشکیل دولت آتی تکذیب کرد.

انتهای پیام

کد N222227