شکایت ایران نسبت به صادر نشدن روادید ابوطالبی/ اجرای دستورالعمل ابلاغی از امروز

سیاست خارجی

سخنگوی وزارت امورخارجه اظهار داشت: پیگیری موضوع و شکایت ایران نسبت به عدم صدور روادید از سوی دولت امریکا برای سفیر ونماينده دایم پيشنهادي جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در دست اقدام است .

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی وزارت امورخارجه  اظهار داشت: پیگیری موضوع و شکایت ایران نسبت به عدم صدور روادید از سوی دولت امریکا برای سفیر ونماينده دایم پيشنهادي جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک از طریق سازوکار های رسمی موجود برای رسیدگی به این موضوع فعال شده و در دست اقدام است .

مرضیه افخم افزود : اقدام آمریکا در عدم صدور روادید برای سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نقض مقررات بین المللی بوده و  بر خلاف قرارداد مقر بین سازمان ملل متحد و دولت آمریکا می باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: ساز و کارهای موجود در سازمان ملل شامل رجوع موضوع  به کمیته ارتباط با دولت میزبان  که وظیفه نظارت بر اجرای قرارداد مقر را دارد در دستور كار است ودستورالعمل لازم در این زمینه به نمایندگی کشورمان در نیویورک داده شده كه از فردا و متعاقب شروع هفته کاری  اقدامات لازم از سوي نمايندگي كشورمان  بعمل آمده و با جدیت و حساسیت روند کار دنبال می شود.