یک فعال دانشجویی: پرداخت یارانه نقدی به همه، از اول اشتباه بود

انجمن‌هاي اسلامي,دانشجويي,تشكل دانشجويي,هدفمندي يارانه‌ها,يارانه

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: اگر آگاهی کافی به مردم داده نشود، سوءتفاهم پیش می‌آید که به دلیل زاویه‌دار بودن دولت فعلی و قبلی، این دولت نمی‌خواهد یارانه به مردم پرداخت کند.

محمدحسین صلاح‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: تهیه خوداظهاری اقدام مثبتی از طرف دولت بود اما به دلیل اینکه مردم دریافت یارانه را حق خود می‌دانند، باید اطلاع‌رسانی مناسبی برای دلیل انصراف از آن انجام شود که چنین نشده است.

وی در همین رابطه ادامه داد: صداوسیما و مسئولان دانشگاه‌ها باید نمایندگان دولت و کارشناسان مربوطه را دعوت و جلسات بحث و بررسی بر پا کنند تا مردم از محبت‌های آنان آگاه‌تر شوند.

این فعال دانشجویی با اشاره به شیوه اجرای هدفمندی در فاز اول گفت: با اینکه پرداخت یارانه نقدی به همه، از اول اشتباه بود و شروع مناسبی نداشت و برای به انجام رسیدن آن اقدامات نامناسبی صورت گرفت، اما الان چاره‌ای جز اجرای مرحله دوم آن نداریم.

وی همچنین ابراز عقیده کرد: خیلی خوب است که دولت اعتماد مردم را در این حوزه افزایش دهد و روشنتر درباره هدفمندی با مردم صحبت کنند. یکسری از مردم فکر می‌کنند که ممکن است به حساب‌هایشان سرکشی شود که معاون اول رئیس‌جمهور اخیراً تاکید کرده‌اند این اتفاق نخواهد افتاد. به همین جهت است که می‌گوییم رسانه‌ها نسبت به مواضع دولت باید روشن‌تر عمل کنند.

انتهای پیام

کد N222003